افزایش یارانه مراکز بهزیستی به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
کد خبر: 1054166
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QEg
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش یارانه یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومانی مراکز بهزیستی به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا پایان ماه خبر داد و گفت: یارانه حق پرستاری ۲۷ هزار معلول ضایعه نخاعی و مابقی معلولان شدید و خیلی شدید وابسته به بستر که در خانه نگهداری می‌شوند، به یک میلیون تومان افزایش خواهد یافت.
سرویس جامعه جوان آنلاین: رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح مجموعه رفاهی و درمانی سرای احسان که با حضور وزیر دادگستری و جمعی از خیران برگزار شد، با بیان اینکه یارانه ۶۴۰ هزار تومانی برای خیریه‌هایی که مددجویان بی‌سرپرست و بدسرپرست ما را نگهداری می‌کنند به عنوان یارانه دولتی برای هر نفر در ماه پرداخت شده است، گفت: با امکانات چند سال گذشته این اعتبار به صورت دستی از ستاد کشور به استان‌ها و سپس شهرستان و بعد به خیریه‌ها داده می‌شد، اما در این دو سال و نیم گذشته تحت سامانه یکپارچه مدیریتی مبلغ یارانه هر ماه بدون تاخیر به روی حساب بانکی خیریه‌های تحت نظارت بهزیستی پرداخت می‌شود، این مبلغ کفاف نگهداری این افراد را نمی‌داد و برای همین به یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، اما خبرخوبی به مسئولان مراکز نگهداری داد و از افزایش یارانه یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومانی به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا پایان ماه گفت و افزود: امروز حدود یک هزار مرکز نگهداری شبانه‌روزی سالمندان، بیماران روانی مرمن و معلولان را در سراسر کشور داریم که بیش از ۵۱ هزار نفر مددجو در آن‌ها نگهداری می‌شوند.

وی با بیان اینکه هدف ما نگهداری مددجویان به جای مراکز در درون خانواده‌هاست، تصریح کرد: امروز داشتن مجموعه‌های شکیل و گسترده برای نگهداری شبانه‌روزی معلولان و افراد سالمند و ... یک فضیلت نیست بلکه باید شرایطی فراهم شود تا در درون خانواده نگهداری شوند و در جامعه فعالیت داشته باشند. اگر تعداد مددجویان نگهداری شده در مراکز شبانه‌روزی امروز ۵۱ هزار نفر است و خیریه‌ها از آن‌ها نگهداری می‌کنند امروز تعداد مددجویان تحت پوشش بهزیستی که در خانواده نگهداری می‌شوند و مورد حمایت دولت قرار می‌کیرند به ۵۵ هزار نفر رسیده است به عبارتی برای اولین بار تعداد معلولانی که در خانواده‌ها نگهداری می‌شوند و حق پرستاری دریافت می‌کنند از آن‌هایی که در مراکز شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند پیشی گرفتند که برای هر فرد مبلغ ۶۱۰ هزار تومان ماهانه به خانواده داده می‌شود که شامل ۲۷ هزار معلول ضایعه نخاعی و مابقی معلولان شدید و خیلی شدید وابسته به بستر هستند که از پایان تیرماه رقم پرستاری به یک میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بر ارائه تسهیلات ویژه به مجموعه‌های خیریه تاکید کرد و گفت: قدم اول شفاف‌سازی خیریه‌هاست؛ شفاف‌سازی باعث جلب اعتماد عمومی می‌شود. چندی پیش سامانه‌ای تحت عنوان «سنترز» آغاز به کار کرده است و مراکز متعددی ثبت شده‌اند و حداکثر تا یک ماه آتی امکان ثبت الکترونیکی برای راه‌اندازی مرکز خیریه در آن فراهم می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۲۷ خدمات بهزیستی (مثبت زندگی) در کشور راه‌اندازی شد و ۱۳ هزار مددکار آخرین خدمات سطح یک را به جامعه ارائه می‌دهند، یادآور شد: بهزیستی سازمانی برای بهتر زیستن همه مردم است و هر یک از مراکز مثبت زندگی متولی ۴۵۰ خانواری است که در محدوده مرکز زندگی می‌کنند و مددکاران بومی کار آن‌ها را انجام خواهند داد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار