سپاه برای محرومان مسکن رایگان می‌سازد
کد خبر: 1053744
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Q7s
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷
سردار جمال شاكرمي فرمانده سپاه اميرالمؤمنين(ع) ايلام

تاکنون ۸ هزار و ۴۷۰ نفر در ۸۴۷ گروه جهادی سازماندهی شده و مأموریت خود در قالب کمک‌های مؤمنانه و سایر اقدامات فرهنگی، اجتماعی و عمرانی را در راستای محرومیت‌زدایی با هماهنگی پایگاه مقاومت سپاه در هر شهرستان انجام می‌دهند.
مأموریت و راهبرد قرارگاه سازندگی سپاه در حال حاضر ساماندهی گروه‌های جهادی و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان نظیر هلیلان و ملکشاهی و سایر مناطق محروم است. در جریان سیل ماژین و بازسازی شهرستان سیروان این گروه‌ها نقش خود را به‌خوبی به نمایش گذاشتند. فعالیت گروه‌های جهادی در مناطق محروم به دو صورت محله محور و جغرافیا محور انجام می‌شود که گروه‌های جغرافیامحور یک منطقه محروم استان نظیر هلیلان را برای چهار سال حمایت می‌کنند، اما گروه‌های محله محور به تناسب محرومیت و نیاز هر منطقه در آن مکان فعالیت اجتماعی، فرهنگی و عمرانی خود را انجام می‌دهند. ۵ هزار و ۶۱۶ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۵۸۰ میلیارد ریال تاکنون در ایلام توسط گروه‌های جهادی به اتمام رسیده است. این اعتبار در قالب برنامه‌های عمرانی نظیر ساخت مسجد، پل و آبرسانی و جاده‌های بین مزارع هزینه شد.
بسیج سازندگی سپاه در سال جاری همچنین برای حمایت از محرومان برای تمامی خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد که فاقد مسکن بوده در صورت داشتن زمین، به‌صورت رایگان مسکن احداث می‌کند. تفاهمنامه حوزه سازندگی سپاه استان با اداره کل زندان‌های ایلام نیز منعقد شده که طبق این تفاهمنامه سپاه ۲۰ میلیارد ریال برای تجهیز دو سوله اداره زندان‌های شهر ایلام تا پایان سال، به‌منظور مهارت‌اندوزی و ایجاد اشتغال زندانیان هزینه می‌کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار