بهشتی را بخوانید تا بدانید
کد خبر: 1053614
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Q5m
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
کاربران شبکه‌های اجتماعی یاد شهید بهشتی را گرامی داشتند
همزمان با هفتم تیرماه و سالگرد شهادت شهید مظلوم و بزرگوار بهشتی، کاربران شبکه‌های اجتماعی از سیره و سنت شهید بهشتی و مظلومیت او نوشتند. کاربران بخش‌هایی از صحبت‌های شهید بهشتی را به اشتراک گذاشتند و تأکید کردند برای شناخت جمهوری اسلامی باید به گفتار بهشتی شهید مراجعه کرد.

سرویس جوان آنلاین: همزمان با هفتم تیرماه و سالگرد شهادت شهید مظلوم و بزرگوار بهشتی، کاربران شبکه‌های اجتماعی از سیره و سنت شهید بهشتی و مظلومیت او نوشتند. کاربران بخش‌هایی از صحبت‌های شهید بهشتی را به اشتراک گذاشتند و تأکید کردند برای شناخت جمهوری اسلامی باید به گفتار بهشتی شهید مراجعه کرد. همچنین برخی کاربران بزرگ‌ترین درس و میراث شهید بهشتی را برای نسل امروز کار تشکیلاتی و این میراث را بزرگ‌ترین بنای تشکیل دولت اسلامی دانستند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را می‌خوانید.

محمدرضا علی‌پور:
‏می‌خواید بفهمید ‎جمهوری اسلامی یعنی چه؟ می‌خواید بفهمید مردم‌سالاری از کجای اسلام میاد و چه جایگاهی داره؟ می‌خواید بفهمید ‎انقلابی بودن یعنی چه؟ بهشتی بخونید، بهشتی بخونید، بهشتی بخونید...
علی خضریان:
میراث بزرگ شهید بهشتی برای نسل جوان مؤمن و انقلابی امروز، کار تشکیلاتی است؛ چراکه در منظومه فکری وی تشکیلات و کادرسازی از ملزومات بود و در طول حیات سی‌وچندساله اجتماعی- سیاسی خود در بیش از ٣٠ تشکل نقش حامی یا بانی داشت و در نهایت نیز در جمع یاران تشکیلاتی‌اش به شهادت رسید.
علی چاهخوزاده:
‏حاج قاسم: وقتی شهید بهشتی به شهادت رسید امام او را تشبیه به یک ملت کرد. شهیدی که ارزش و بقای وجود او و حضور او به اندازه یک ملت ارزش داشت. بهشتی یک ملت بود.
پ ن: بهشتی را اینگونه بشناسیم.
ابراهیم علی‌پور:
‏در مظلومیت ‎شهید بهشتی همین بس که خودش گفت: «من اصلاً سیگار نمی‌کشم، اما می‌گویند زیرسیگاری بهشتی از طلاست!»
سیدمحمدصادق موسوی:
‏بهشتی همان است که تشکیلات اسلامی را بلد بود، ساختار‌سازی را بلد بود، مدل کار تشکیلاتی درست و اسلامی مدل شهید بهشتی، مدل حزب جمهوری اسلامی.
وحید عزیزی:
‏شهید بهشتی اوایل انقلاب یک سخنرانی در جمع کارکنان وزارت دارایی داشته و درباره نگاهش به مالیات، یک سخنرانی دقیق. باور بفرمایید برخی اقتصاددانان فعلی ما اگر حتی نزدیک به ایشون، درک از مالیات داشتند الان کشور درگیر خیلی از مشکلات نبود.
کیوان ساعدی:
‌شهید بهشتی: «خودت را به دست حوادث و جریان‌ها نسپار؛ چون خدا تو را آفریده است تا به وجود آورنده جریان‌ها باشی؛ نه تسلیم‌شونده در برابر جریان‌ها.»
مالک شریعتی:
‏از دیدار امام برمی‌گشت. رفته بود توی فکر؛ امام خواب دیده بود عبایش سوخته، به ‎بهشتی گفته بود مواظب خودتان باشید! می‌گفت از امام پرسیدم چرا؟ جواب داده بود: «آقای بهشتی! شما عبای من هستید.»
سیدپیمان طاهری:
‏مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ... از میان مؤمنان افرادی هستند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند برخى از آنان به شهادت رسیدند... (لعنت خداوند بر قاتلان ۱۷هزار ایرانی ازجمله بهشتی و یارانش) هفتم تیر تسلیت باد.
کاربری با نام «ابوحسین»:
‏حقیقتی است دردناک که ‎شهید بهشتی شناخته شده نیست و نمی‌شناسیم. مظلوم زیست و مظلوم شهید شد. هم معلم بود و هم یک ملت. او معلم یک ملت بود.
محمدحسین آزادی:
شهید بهشتی: «‏آفت این انقلاب اسلامی این است که دچار بازیگرانی باشد که اسلام و انقلاب و هر چیزی را دکان کنند. دکان قدرت، دکان ثروت، دکان شهرت، دکان ریاست.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار