مخاطبان گفتند شهید شهریاری را نمی‌شناختیم
کد خبر: 1053466
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Q3O
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۴
در نشست «صبح آخرین روز» مطرح شد
عوامل سریال «صبح آخرین روز» با محور زندگی شهید شهریاری عنوان کردند که تلاش داشتند حقیقت زندگی شهید شهریاری را نمایش دهند.

عوامل سریال «صبح آخرین روز» با محور زندگی شهید شهریاری عنوان کردند که تلاش داشتند حقیقت زندگی شهید شهریاری را نمایش دهند.
نشست خبری سریال «صبح آخرین روز» با حضور عوامل سریال در اداره کل روابط عمومی صداوسیما به صورت مجازی برگزار شد.
مصطفی علمی‌فرد، تهیه‌کننده سریال در آغاز درباره شهید مجید شهریاری عنوان کرد: این سریال زندگینامه یکی از افراد نخبه ایران بود؛ کسی که در دوران حیاتش کمتر کسی او را می‌شناخت و بعد از شهادتش بود که مردم فهمیدند چه گنجی را از دست دادند. وی ادامه داد: در فضایی که کمتر از یک دهه از شهادت او می‌گذرد، حساسیت‌های خاصی برای پرداختن به داستان زندگی‌اش وجود داشت و ما همکاری‌های مختلفی از دست‌اندرکاران نهاد‌ها و همچنین خانواده او داشتیم و با کمترین اشکالات و انتقادات به لحاظ فیلمنامه مواجه شدیم. این تهیه‌کننده در ادامه توضیح داد: در فرآیند ساخت این مجموعه با دو پیک کرونا روبه‌رو شدیم و دو سوم کشور تعطیل بود. دست مسئولان هم کوتاه بود و مسئولان سازمان انرژی اتمی بخش مهمی از کار را به لحاظ لجستیک از دوش ما برداشتند.
همراهی خانواده شهید شهریاری با تیم تولید سریال
حسین تبریزی، کارگردان سریال نیز در ادامه درباره همراهی خانواده شهید شهریاری با این پروژه گفت: همسر، برادر، مادر بزرگوارشان چندین بار سر صحنه آمدند و این کار را برای ما هموار می‌کرد. او همه زندگی‌اش را وقف کرده بود که به اعتلای ایران بپردازد. من تلاش کردم اعتلای شخصیت این شهید را از زادگاهش تا درجات عالی علمی که به آن‌ها رسید، نشان دهم.
تبریزی درباره کمبود سریال در حوزه زندگی شهدا یادآور شد: من فکر نمی‌کنم در سینما یا سازمان صداوسیما خیلی کار درباره شهدا انجام گرفته باشد یا بیوگرافی مرتبط با آن‌ها ساخته شده باشد. به نظرم سریال «صبح آخرین روز» جزو معدود کار‌هایی بود که در این حوزه شکل گرفت. باید همکاری و تعاون بیشتری در این موارد انجام بگیرد.
مهران رجبی درباره ساخت این مجموعه می‌گوید: مردم راضی بودند و می‌گفتند کاش برای دیگر شهدا هم سریال ساخته شود. مردم می‌گفتند مجید شهریاری را نمی‌شناخته‌اند و من هم جواب می‌دادم دشمنان بیشتر از ما این افراد را می‌شناسند و شکارشان می‌کنند.
وی همچنین درباره حضورش در روابط عمومی صداوسیما و شنیدن سخنان مردم اظهار کرد: این اولین تجربه‌ام است که از طریق ۱۶۲ با مخاطبان ارتباط گرفتم و احساس کردم مردم چقدر زیاد دقت به کار‌های ما دارند و هوشمندانه پلان‌ها را با جزئیات دیده‌اند. این‌ها مسئولیت ما را بیشتر می‌کند. مهران رجبی، بازیگر این سریال در ادامه عنوان کرد: زمانی که به زنجان رفتیم، در اولین روز فیلمبرداری حالم ناخوش بود. هنوز نمی‌دانستم کروناست. در آن سکانس اینقدر حالم بد بود که به جای دست بازیگر نقش کودکی مجید شهریاری، آستین او را گرفتم تا یک وقت اگر ویروسی هم وجود دارد، او از من نگیرد. سپیده خداوردی که نقش همسر شهید شهریاری را بازی می‌کرد نیز در سخنانی بیان کرد: عشق و زندگی و ایمان و همه اتفاقاتی که در بستر یک زندگی خانوادگی سالم و همراه با دانش وجود داشت، در این قصه بود. حضور در این سریال برای من خیلی جذاب بود و خوشحالم در آن بازی کردم. خیلی‌ها امروز در تماس‌های مردمی از ویژگی‌های شخصی مجید شهریاری می‌گفتند و اینکه فکر می‌کردند او فقط دانشمند بوده است، اما از جزئیات زندگی اطلاعی نداشته‌اند. وی درباره اینکه با همسر یا خانواده شهید شهریاری صحبتی داشته است یا خیر توضیح داد: آقای علمی‌فرد به عنوان تهیه‌کننده نکاتی را که مدنظر خانواده شهید شهریاری بود به ما می‌رساندند و خود ما به طور شخصی ارتباطی با آن‌ها نداشتیم.
کاوه خداشناس، بازیگر نقش مجید شهریاری نیز در این نشست در سخنانی تصریح کرد: قطعاً وقتی نقشی با این اهمیت به من محول می‌شود، باید تمام تلاشم را بکنم که ادای دین داشته باشم و اگر سریال در جایی بر دل مخاطب نشسته است به دلیل مظلومیت خود شهریاری است و من فقط سعی کردم این حقیقت را بی‌پیرایه نشان دهم. ما سعی کردیم کلیت صمیمیت روابط آن‌ها را نشان دهیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار