تاریخ انقضای واکسن برکت چقدر است؟
کد خبر: 1053024
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PwG
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸
رئیس هیئت مدیره گروه دارویی برکت با بیان این‌که واکسن کوو ایران برکت تا حداقل ۶ ماه می‌تواند نگهداری شود، گفت: دانش فنی واکسن برکت صد درصد ایرانی است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حمیدرضا جمشیدی، با بیان این‌که فاز یک کارخانه تولید واکسن کوو ایران برکت در حال تولید است، اظهار کرد: فاز یک، ظرفیتی بین سه تا چهار میلیون دوز واکسن کرونا را دارد و در حال حاضر حدود یک میلیون دوز واکسن تولید شده است.

وی افزود: خط دوم تولید، با بیورآکتور ۱۳۰۰ لیتری ظرفیتی معادل تولید ۶ تا ۸ میلیون دوز واکسن کرونا را دارد که امیدواریم بتوانیم از مرداد ماه این خط تولید را نیز راه‌اندازی کنیم و خط سوم تولید با بیورآکتور بیش از ۳۰۰۰ لیتر ظرفیت تولید این مجموعه را به بالای ۲۰ میلیون دوز در ماه خواهد رساند و امیدواریم تا پایان مرداد نیز تجهیزات این خط نصب شود و از شهریور آمادگی تولید پیدا کند.

جمشیدی درباره روند تحویل واکسن ایرانی کرونا به وزارت بهداشت بیان کرد: پس از تولید واکسن کوو ایران برکت، مطابق استاندارد‌ها باید به مدت ۱۴ روز تست‌های مختلفی روی آن انجام و پایداری آن قطعی شود و پس از این مدت، تحویل وزارت بهداشت داده می‌شود تا بارکد اصالت روی واکسن کرونا درج و سپس در مراکز بهداشتی توزیع شود.

رئیس هیئت مدیره گروه دارویی برکت در پاسخ به این سؤال که تاریخ انقضای واکسن کوو ایران برکت چه قدر است، تصریح کرد: از روزی که این واکسن تولید می‌شود در مخازن خاصی قرار می‌گیرد و مرتباً تست می‌شود و حداقل ۶ ماه می‌تواند نگهداری شود و با گذشت زمان و انجام تست‌های بیشتر مشخص می‌شود که تاریخ انقضا تا چه مدت قابل افزایش است.

دانش فنی واکسن برکت صددرصد ایرانی است

وی در پاسخ به شایعات مطرح شده در فضای مجازی تأکید کرد: واکسن «کوو ایران برکت» صددرصد ایرانی است و ما مطلقاً دانش فنی این واکسن را از هیچ کشور دیگری نگرفته‌ایم و دانش فنی واکسن بر مبنای ویروس کشته شده، کاملاً ایرانی است.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار