حزب ماکرون در دور نخست انتخابات محلی ناکام ماند
کد خبر: 1052758
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pry
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
همزمان با قهر بی‌سابقه مردم فرانسه با صندوق‌های رای، نتایج نخستین دور از انتخابات شوراهای محلی، از شکست سنگین حزب «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور، حکایت دارد.

سرویس بین الملل جوان‌آنلاین: حزب «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فعلی فرانسه، موفق به کسب پیروزی در دور اول انتخابات شوراهای محلی این کشور نشد. این در حالی است که دور بعدی انتخابات، ۶ روز دیگر برگزار می‌شود. برگزیدگان این رای گیری، اعضای شوراهای ۱۳ منطقه اصلی و ۹۶ حوزه فرانسه را تشکیل خواهند داد.

حدود ۶۶.۱ درصد از واجدین شرایط رای دهی از حضور در انتخابات خودداری کردند. این میزان از عدم مشارکت بی سابقه است و در مقایسه با سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۰ که در آنها میزان عدم مشارکت به ترتیب، ۵۰.۰۹ و ۵۳.۶۷ درصد بوده است، افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد.

تا ساعت ۲۰ روز یکشنبه فقط ۳۲ درصد فرانسوی‌های واجد شرایط در انتخابات مناطق شرکت کرده بودند.

نامزدهای حزب «جمهوری در حرکت» LREM (حزبی که ماکرون در آن عضویت دارد) نتوانستند در هیچکدام از نواحی فرانسه از رقبای احزاب دیگر پیشی بگیرند.

نتایج به دست آمده از این انتخابات نشان می‌دهد که حزب راست میانه جمهوری خواه با کسب ۲۸.۷ درصد آراء مردم پیشتاز بقیه احزاب است. در جایگاه بعدی حزب راستگرای افراطی اجتماع ملی به رهبری «مارین لوپن» با کسب ۱۹.۴ درصد و همچنین احزاب سوسیالیست و سبز قرار دارند و در آخر، حزب «جمهوری در حرکت» امانوئل ماکرون قرار دارد که ۱۰.۴ درصد آراء را کسب کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیشتر نیز حزب ماکرون پیش بینی کرده بود که وی در هیچکدام از ۱۳ ناحیه اصلی فرانسه پیروزی کسب نخواهد کرد.

انتخابات محلی در فرانسه یکسال زودتر از انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار می‌شود. نظرسنجی‌ها پیش بینی می‌کنند که امانوئل ماکرون و مارین لوپن به عنوان دو رقیب اصلی انتخابات سال آینده با یکدیگر مناظره داشته باشند.

«مارین لوپن» از حزب راستگرای افراطی این کشور که از رقبای جدی امانوئل ماکرون محسوب می‌شود در آستانه این دور از انتخابات گفته بود که «این نخستین بار است که من در نظرسنجی‌ها یک پیروزی ملموس کسب کرده‌ام».

مارین لوپن امیدوار است که از تغییر رویکرد جدیدی که در آن از «فرگزیت» و لحن کلام خشمگینانه قبلی وی خبری نیست به نفع خود استفاده کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار