درخواست دیه از بیت المال برای قتل مرد کارتن‌خواب
کد خبر: 1052708
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PrA
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
 ناکامی پلیس برای یافتن عامل قتل مرد کارتن‌خواب موجب شد فرزندان او در دادگاه درخواست دیه از بیت المال را مطرح کنند.

 ناکامی پلیس برای یافتن عامل قتل مرد کارتن‌خواب موجب شد فرزندان او در دادگاه درخواست دیه از بیت المال را مطرح کنند.

به گزارش جوان، اوایل پاییز سال ۹۴، مأموران پلیس تهران از کشف جسد مرد میانسالی در یکی از خیابان‌های جنوب‌شهر باخبر و راهی محل شدند. بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت مقتول معتاد به مواد‌مخدر بود و مدت‌ها در پاتوق معتادان کارتن‌خواب بوده است.
با انتقال جسد به پزشکی قانونی و تشخیص هویت همسر داوود ۵۰‌ساله مورد تحقیق قرار گرفت. او در توضیح به مأموران گفت: «چند سال قبل با داوود آشنا شدم و با هم ازدواج کردیم. ما صاحب یک فرزند دختر شدیم تا اینکه داوود به خاطر مصرف بالای مواد ما را ترک کرد. از او خبری نداشتم تا اینکه جسدش در پاتوق معتادان کشف شد.»
او در ادامه گفت: «داوود بعد از ازدواج با من گفت در دزفول هم همسر و دو فرزند دیگر داشته که آن‌ها را رها کرده و به تهران آمده و با من ازدواج کرده است.»
بدین ترتیب مأموران همسر اول و فرزندان مقتول در شهر دزفول را شناسایی و از آن‌ها تحقیق کردند، اما آن‌ها اطلاعاتی درباره عامل قتل پدرشان نداشتند.
پس از این تحقیقات برای یافتن عامل یا عاملان قتل ادامه داشت تا اینکه مأموران دریافتند او با ضربه چاقوی یکی از دوستان معتادش کشته شده است و عامل قتل نیز به مکان نامعلومی گریخته است.
در حالی که شش‌سال از حادثه گذشته و مأموران موفق به شناسایی و دستگیری قاتل نشدند، فرزندان مقتول با نوشتن نامه‌ای به دادگاه درخواست دیه از بیت‌المال را مطرح کردند.
با این درخواست پرونده بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا اینکه در اولین نوبت رسیدگی روی میز هیئت قضایی شعبه‌دهم دادگاه قرار گرفت.
بعد از اعلام رسمیت جلسه، همسر مقتول در جایگاه ایستاد و گفت: «ما اهل دزفول هستیم و داوود سال‌ها قبل به خواستگاری‌ام آمد و با هم ازدواج کردیم. صاحب دو فرزند شدیم که داوود گرفتار اعتیاد شد و از آنجایی‌که درآمد خوبی نداشت ما را رها کرد و به تهران آمد. او بعد از آن دیگر سراغی از ما نگرفت به همین خاطر از سرنوشت او اطلاعی نداشتیم تا اینکه پلیس با ما تماس گرفت و گفت جسدش را پیدا کرده‌است. من و فرزندانم پیگیر ماجرا بودیم تااینکه فهمیدیم او ازدواج کرده و صاحب یک فرزند دختر شده است. حالا بعد از سال‌ها فرزندانم در دادگاه با دختری روبه‌رو شدند که خواهر آنهاست.»
وی در پایان گفت: «من در این سال‌ها با سختی فرزندانم را بزرگ کرده‌ام. به همین خاطر حالا که مأموران پلیس موفق نشده‌اند قاتل شوهرم را دستگیرکنند از طرف فرزندان صغیرم تقاضای دیه از بیت المال دارم.»
همسر دوم مقتول نیز در جایگاه ایستاد و گفت: «من می‌دانستم شوهرم دو فرزند دارد، اما آدرسی از آن‌ها نداشتم. من هم بعد از اینکه شوهرم ما را رها کرد دخترم را به سختی بزرگ کردم و حالا هم گذران زندگی برایم سخت است. به همین خاطر از طرف دختر صغیرم تقاضای پرداخت دیه از بیت المال دارم.»
در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار