وصول هزار شکایت از نحوه عملکرد وزارت کشور در برگزاری انتخابات
کد خبر: 1052673
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pqb
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲

سخنگوی کمیسیون اصل۹۰ مجلس گفت: حدود هزار شکایت درباره طرز کار وزارت کشور در برگزاری انتخابات سراسری ۲۸ خردادماه به کمیسیون اصل۹۰ واصل شده است.
علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ در گفتگو با تسنیم، با اشاره به برگزاری انتخابات روز جمعه اظهار داشت: پس از برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه قریب هزار شکایت از طریق دبیرخانه و اعضا از طرز کار وزارت کشور به عنوان مجری برگزاری انتخابات در خصوص نحوه اجرای انتخابات و مشکلاتی که ناشی از این نوع عملکرد برای مردم ایجاد شده است به کمیسیون واصل شد. نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: تشابه ظاهری تعرفه‌های اخذ رأی در حوزه‌هایی که قرار بود یک کاندیدا برای سه انتخابات میان دوره‌ای مجلس، خبرگان رهبری و ریاست جمهوری از سوی مردم انتخاب شوند مشکلاتی را برای رأی‌دهندگان ایجاد کرده بود و یکی از دلایل میزان بالای آرای باطله و مخدوش در این دوره نسبت به ادوار گذشته انتخابات وجود همین مشکل در روند برگزاری بوده است. همچنین شکایات شفاهی در جریان برگزاری انتخابات به علت تأخیر در آغاز روند رأی گیری، کمبود تعرفه، نبود مهر، کمبود ناظر و بازرسین وزارت کشور در برخی از حوزه‌های سراسر کشور نیز به کمیسیون واصل شد.
خضریان تصریح کرد: به دنبال این شکایات کمیسیون طی نامه‌ای خطاب به وزیر کشور خواستار پاسخگویی به این بی‌تدبیری شد و در این رابطه تشکیل پرونده داد.
نامه کمیسیون اصل۹۰ درباره «آرای باطله» به وزارت کشور ارسال شد
همچنین حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ نیز از مکاتبه کمیسیون اصل ۹۰ با وزارت کشور برای پاسخگویی به برخی شبهات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خبر داد. وی گفت: طرز کار وزارت کشور در رأی‌گیری برای انتخابات ریاست جمهوری موجب فراوانی آرای باطله در انتخابات شده است و وظیفه کمیسیون اصل ۹۰، بررسی طرز کار دستگاه‌هاست. رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جریان انتخابات اخیر، برگه رأی ریاست جمهوری و مجلس خبرگان مشابه بوده و تفاوت ظاهری نداشته است، بنابراین در مواردی مردم رأی خود را جا به جا در برگه‌ها نوشته‌اند یا در صندوق‌های اشتباه انداخته‌اند. متأسفانه وزارت کشور در همه موارد، آرای مردم را باطله اعلام کرده که همین امر موجب افزایش آرای باطله شده است.
پژمانفر افزود: کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی علل افزایش آرای باطله، نامه‌ای به وزارت کشور ارسال کرده که در صورت عدم پاسخگویی مناسب وزارت کشور، از ظرفیت نظارتی این کمیسیون جهت صیانت از آرای مردم استفاده خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار