سینما دچار شبه‌ورشکستگی شده است
کد خبر: 1052566
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pos
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان سینما:

تهیه‌کننده باسابقه سینما ضمن اشاره به افزایش نامتعارف هزینه تولید در سینما گفت: در حال حاضر تهیه‌کنندگان به دلیل شرایط اکران و تولید با نوعی شبه‌ورشکستگی مواجه هستند.
غلامرضا موسوی، تهیه‌کننده سینما و رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان با اشاره به مشکلات تهیه‌کنندگان در حوزه تولید فیلم با شیوع ویروس کرونا به مهر گفت: در حقیقت اصلی‌ترین مشکلی که وجود دارد این است که کرونا هست و زمانی که کرونا هست، تولید با مشکلات بیشتر و هزینه بیشتر روبه‌رو است، چون در حقیقت هر تهیه‌کننده‌ای برای سلامت همکارانش و اینکه کار‌ها به درستی انجام شود و کسی دچار مصیبت و مشکل نشود، با مشکلاتی مواجه است. وی بیان کرد: با توجه به اینکه اکثریت دوستان واکسینه نشده‌اند، تهیه‌کنندگان با هزینه‌های بسیار بالایی روبه‌رو هستند و این هزینه بالا باعث می‌شود نتوانند با قیمت‌های متعارف تولیدات خود را ادامه دهند. از طرف دیگر ورود پلتفرم‌ها به تولید باعث شده است هزینه‌های تولید را به نحو غیرعاقلانه‌ای افزایش دهند، در واقع هزینه تولید و دستمزد‌ها به شکل غیرمتعارفی افزایش پیدا کرده و این باعث شده است قیمت تولید در سینما نیز افزایش پیدا کند.
این تهیه‌کننده سینما ادامه تأکید کرد: از سوی دیگر فیلم‌هایی از سال ۱۳۹۸ باقی مانده، فیلم‌های سال ۱۳۹۹ اضافه شده و فیلم‌های نیمه اول ۱۴۰۰ نیز اضافه خواهد شد و هنوز هیچ‌کدام اکران نشده است، بنابراین با یک انبوهی از فیلم مواجه هستیم که عملاً اکران نشده و این خود جزو مصیبت‌هایی است که سینما درگیر آن شده است. از طرفی به دلیل اینکه در حوزه واکسینه کردن مردم، کشوری هستیم که وزارت بهداشت در این زمینه دیر اقدام کرده است و عملاً در حوزه واکسینه کردن مردم عقب هستیم، بنابراین زندگی به شکل متعارف و عادی به سادگی شکل نخواهد گرفت. این تهیه‌کننده سینما و رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان توضیح داد: سینماداران عملاً بعد از ۱۶ماه با نوعی شبه‌ورشکستگی روبه‌رو هستند چراکه در بسیاری از موارد حتی هزینه‌های اولیه و دستمزد را نمی‌توانند پرداخت کنند، ضمن اینکه سال به سال حقوق و دستمزد کارکنانشان طبق قانون کار افزایش پیدا کرده و این هزینه‌ها اضافه شده است.
موسوی در پایان گفت: تولید نیز با همین مشکلات روبه‌رو است، یعنی امکان اکرانی که بتواند هزینه‌ها را بازگرداند وجود ندارد، در حقیقت اکران در حال حاضر وجود دارد و هر فیلمی که بخواهد می‌تواند اکران شود، اما به دلیل اینکه مردم کمتر به سینما می‌روند، طبیعتاً تهیه‌کنندگان علاقه‌ای به اینکه بتوانند فیلم‌های خود را اکران کنند، ندارند چراکه نگران بازگشت سرمایه هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار