۶طرح توانمندسازی آزمایشگاه‌های کشور به اجرا درآمد
کد خبر: 1052542
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PoU
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد با اجرای ۶ سرفصل، آزمایشگاه‌های فعال کشور توانمند شدند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به نقل از معاونت علمی و فناوری، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که زیرساختی برای توسعه صنعت آزمایشگاهی در کشور محسوب می‌شود توانسته تاکنون ۶ راهکار را برای توانمندسازی مجموعه‌های فعال این حوزه تعریف کند.

«حمایت از تعمیر و نگهداری، کالیبراسیون و ارتقای تجهیزات»، «حمایت از خرید نمونه‌های مرجع استاندارد و کالیبراسیون»، «حمایت از خرید دستگاه‌های آزمایشگاهی ساخت ایران»، «حمایت از استقرار استاندارد‌های آزمایشگاهی»، «حمایت از آموزش کارشناسان و فعالیت در قالب کارگروه‌های تخصصی» و «حمایت از خرید و استقرار نرم‌افزار مدیریت فرآیند‌های آزمایشگاهی» ۶ برنامه شبکه برای توانمندسازی آزمایشگاه‌ها است.

در اجرای این برنامه‌ها، ارایه مشاوره‌های تخصصی لازم به آزمایشگاه‌ها برای انتخاب درست روش‌های نگهداری تجهیزات، بهره برداری از استاندارد‌ها و انتخاب تجهیزات مناسب برای توسعه دامنه خدمات نیز صورت می‌گیرد. در این راستا همچنین، شبکه با برگزاری کارگاه‌های آموزش تخصصی و تشویق کارشناسان آزمایشگاه‌ها به انتقال تجربه و به اشتراک گذاری دانش خود با سایر کارشناسان، به ارتقای دانش تخصصی پرسنل آزمایشگاه‌ها کمک می‌کند.

این شبکه با هدف حمایت از توسعه فعالیت‌های آزمایشگاه‌ها، ارتقای توانمندی‌ها و کمک به رشد، توسعه و بهبود عملکرد کارشناسان آزمایشگاه‌ها، حمایت‌های متنوعی برای مراکز عضو شبکه در نظر گرفته است. حمایت‌های شبکه در هر سال، بر اساس امتیاز آخرین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه در شبکه انجام می‌شود.

در حال حاضر بیش از یک هزار مجموعه فناور آزمایشگاهی در این شبکه عضو هستند. همچنین عددی بالاتر از ۲۰ هزار دستگاه و تجهیز در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی به اشتراک گذاشته شده است.

تسهیلات و اعتبار ارائه شده به این مجموعه‌ها نیز از رقم ۹۵۰ هزار خدمات گذشته است.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار