ملی‌پوش سابر: روی حرفم هستم، شمشیربازی در المپیک می‌درخشد
کد خبر: 1052490
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pne
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
ملی پوش شمشیربازی ایران گفت: در این کمبود مسابقه، برگزاری اردوی مشترک با کشور‌های خارجی خیلی خوب بود و مطمئنا شمشیربازی اتفاقات خوبی در المپیک رقم می‌زند.
 تیم ملی شمشیربازی سابر آخرین روز‌های اردوی برون مرزی را پشت سر می‌گذارد. این تیم در حالی برای المپیک آماده می‌شود که به دلیل شیوع کرونا و لغو مسابقات، نتوانست در مسابقات شرکت کند. در این شرایط برگزاری اردوی برون مرزی تنها گزینه پیش روی تیم سابر ایران بود که این اردو با چند کشور دیگر در گرجستان برگزار شد.

محمد رهبری ملی پوش ایران درباره کیفیت اردوی مشترک تیم ملی شمشیربازی ایران با دیگر کشور‌ها در گرجستان بیان کرد: اردوی بسیار خوبی بود و از کیفیت مناسبی برخوردار بود. شمشیربازان المپیکی کشور‌های فرانسه، گرجستان، مصر و ازبکستان هم در این اردو حضور داشتند. البته این کشور‌ها شمشیربازان دیگر خود که در المپیک حضور ندارند را هم در این اردو آورده بودند. ما هم تلاش کردیم که از این فرصت استفاده کنیم و به آمادگی کامل خود نزدیک شویم.

او ادامه داد: فاصله زیادی تا المپیک نیست البته شرایط ما خوب است. تنها نکته این است که متاسفانه کمبود مسابقات داشتیم و این اردو خیلی توانست به ما کمک کند که تمرین و مسابقه درون اردویی با کشور‌های خارجی داشته باشیم.

ملی پوش سابر ایران در پاسخ به این پرسش که همچنان معتقد است که شمشیربازی در المپیک توکیو می‌درخشد؟ تصریح کرد: یک سال پیش گفتم شمشیربازی در المپیک می‌درخشد و هنوز هم روی این حرف هستم. مطمئنا اتفاقات خیلی خوبی در المپیک می‌افتد و شمشیربازی کاری می‌کند که هیچ کسی فکرش را نخواهد کرد. تمام تیم این هدف را دارند و هیچ کدام در روز مسابقه کم نمی‌گذاریم تا نتیجه‌ای که لایقش هستیم را به دست بیاوریم.

رهبری در مورد تفاوت کیفیت تجهیزات شمشیر بازی در گرجستان نسبت به ایران گفت: واقعاً بهتر از ایران است. البته چند سال پیش که ما به گرجستان آمده بودیم این امکانات وجود نداشت، اما الان سالن مجهزی دارند و کیفیت هتل هم خیلی خوب بود و شرایط نسبت به چند سال گذشته خیلی متفاوت شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار