«غیررسمی ۳» نگاه رهبر انقلاب به علم را نشان می‌دهد
کد خبر: 1052397
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pm9
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۲
سومین قسمت «غیررسمی» نگاه‌ها را به خود جلب کرد
کارگردان مستند «غیررسمی» معتقد است: عمده تلاش رهبر معظم انقلاب این است که نگاه برخی مسئولان را نسبت به ظرفیت‌های داخلی تغییر دهند و آنان را از وجود چنین نخبگانی باخبر کنند.

کارگردان مستند «غیررسمی» معتقد است: عمده تلاش رهبر معظم انقلاب این است که نگاه برخی مسئولان را نسبت به ظرفیت‌های داخلی تغییر دهند و آنان را از وجود چنین نخبگانی باخبر کنند.
سومین قسمت از مستند «غیررسمی» روی آنتن شبکه ۳ سیما رفت. این قسمت از فیلم، دیدار نخبگان با رهبر انقلاب را روایت کرد و البته با بازخور‌های زیادی در فضای مجازی رو‌به‌رو شد. جمعی از کاربران فضای مجازی، تسلط رهبر انقلاب بر موضوعات مختلف علمی را مورد اشاره قرار دادند و بعضی دیگر نیز با مقایسه برخورد ایشان، بی‌توجهی برخی مدیران نسبت به نخبگان و دستاورد‌های آنان را مورد انتقاد قرار دادند.
سیدمحمدعلی صدری‌نیا، کارگردان این مجموعه مستند با اشاره به تولید سومین قسمت از مستند «غیررسمی» به تسنیم گفت: هر قسمت از این مجموعه به دلیل آنکه سراغ یکی از دیدار‌ها رفته و با دریچه نگاه جدیدی این جلسات را روایت کرده است، منحصر به فرد است.
وی ادامه داد: این قسمت دیدار نخبگان با رهبر انقلاب را روایت کرده بود و به همین دلیل از اهمیت بالاتری برخوردار بود، البته سختی‌های زیادی داشت. اهمیت این مستند از این منظر بود که روایت صحیح و دقیق پیشرفت‌های علمی، دستاورد‌ها و... از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود.
کارگردان مستند «غیررسمی» درباره دو موضوع اصلی و مهم که در این مستند روایت شده است، گفت: موضوع اصلی که باید به آن توجه می‌کردیم روایت دو موضوع اصلی بود: اولاً می‌بینید که بسیاری از این نخبگان در شرایط تحریمی کشور دست به کار‌های بزرگی زدند و قطعات مهم و حساسی را که به دلیل تحریم‌ها وارد نمی‌شده است بومی‌سازی و تولید داخل کردند. این موضوع را حتماً باید نمایش می‌دادیم. مورد دوم که از زبان این نخبگان روایت می‌شود، کارشکنی‌هایی است که از سوی عده‌ای صورت می‌گرفته و این مسیر را پرزحمت می‌کرده است، بنابراین برای روایت دقیق باید به‌گونه‌ای پیش می‌رفتیم که به هر دو موضوع اشاره دقیقی شود.
وی تأکید کرد: موضوع مهم دیگر در ساخت قسمت سوم غیررسمی، اشاره به این مطلب بود که این دیدار تنها یک جلسه با نخبگان از سوی رهبر انقلاب نبوده بلکه دارای سابقه بسیار طولانی است. همان‌طور که در فیلم هم دیدید، این جلسه، اولین دیدار با گروه‌های علمی نبوده و رهبر انقلاب از مدت‌ها پیش سابقه پیگیری امور این نخبگان و فعالیت‌های آنان را داشته‌اند، بنابراین لازم بود این سابقه را به تصویر بکشیم و با ارائه تصاویری از دیدار‌های قبلی آن جلسات را نیز بازخوانی کنیم.
کارگردان مستند «غیررسمی» با اشاره به پیگیری‌های رهبر انقلاب از نخبگان علمی کشور گفت: پیشرفت‌های علمی و نخبگان همواره دغدغه رهبر معظم انقلاب بوده و اعتقاد به استعداد ایرانی باور عمیق ایشان است. گاهی اوقات می‌بینید شخصیتی سیاسی دیداری را با نخبگان برگزار کرده و تنها می‌خواهد حرف‌های آنان را بشنود، اما جلسه‌ای که رهبر انقلاب با نخبگان دارند، دارای سابقه‌ای عمیق است.
وی در بخش دیگری با اشاره به کتابی که رهبر انقلاب در این دیدار معرفی کردند، گفت: نام این کتاب، «داستان نانو تروا» است و روایتی از توسعه نانوداروی ضدسرطان و تولید این دارو به دست محققین ایرانی است. آقای دکتر محمودرضا جعفری که خود نیز در این جلسه حاضر بود، در کانادا تحصیل می‌کرده و در همان‌جا پیشنهادات بسیار ایده‌الی برای کار داشته است، اما یکی از آشنایان ایشان خطاب به او می‌گوید که به ایران برگردید، چون شما در ایران بهتر می‌توانید خدمت کنید. او به ایران برمی‌گردد و حاصل تحقیقاتش دارویی است که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند. جالب است بدانید که در بخشی از دیدار که در مستند پخش نشد، رهبر انقلاب به آقای دکتر جعفری گفتند برای ایشان و آن فردی که باعث شد دکتر جعفری به ایران برگردند دعا می‌کنم، البته مضمون جملات را نقل می‌کنم و شاید عبارتم دقیق نباشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار