بصیرت زنان مانع استفاده ابزاری از آرای آنان در انتخابات
کد خبر: 1052260
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pjw
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱
مينا بياباني*

زنان نیمی از جمعیت هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهند، بنابراین حضور و مشارکت آن‌ها در عرصه مشارکت سیاسی از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است. در جمهوری اسلامی ایران زنان می‌توانند با حضور در تمامی انتخابات‌ها خودشان را در مقدرات شهر و کشور خود سهیم کنند؛ البته این میزان تأثیر‌گذاری به همان میزان جمعیت زنان و مردان مهم است و چنانچه تمام زنان واجد شرکت در انتخابات در این عرصه حضور داشته باشند، لااقل نقش خود را برای تعیین نیمی از مقدرات کشور ایفا کرده‌اند.
با عنایت به این مهم حضور آگاهانه و توأم با بررسی‌های دقیق برای انتخاب اصلح برای زنان و مردان در هر جامعه‌ای یکی از شاخص‌های مهم مشارکت سیاسی است. هم اکنون نیز که کشور در شرایط خاص اقتصادی، فرهنگی و سیاسی قرار گرفته اهمیت حضور آگاهانه و انتخاب فردی که شاخص‌های مناسب را برای تصدی امور اجرایی کشور دارد، از جایگاه خاصی برخوردار است. در این زمینه لازم است تمامی آحاد جامعه اعم از زن و مرد، در انتخاب معیار‌های خود متناسب با موقعیت کنونی کشور و بر اساس رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب، فردی را در بین کاندیدا‌ها انتخاب کنند که مدیر و مدبر، پاکدست، امانتدار و شجاع باشد تا بتواند بی‌هیچ واهمه‌ای از دشمنان، اهداف انقلاب اسلامی را دنبال کند و در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور گام بردارد و با جسارت انقلابی به دنبال حل مشکلات مردم بدون چشم‌داشتن به دست دشمنان باشد.
زنان ما در طول دوران انقلاب اسلامی ثابت کردند که می‌توانند پیشران حرکت‌های انقلاب اسلامی در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی باشند. بانوان ما با نقش مؤثری که در هدایت فکری خانواده دارند می‌توانند مشوق حضور خانواده باشند. هر جا زنان اراده کرده‌اند، توانسته‌اند حرکت‌های عظیمی را رقم بزنند. امروز هم که دشمنان در پی پیاده‌سازی خدعه‌ها و اهداف شوم خود از طریق پایین آوردن مشارکت سیاسی مردم برای تضعیف نظام اسلامی هستند، نقش‌آفرینی زنان و همراهی آنان برای حضور حداکثری می‌تواند حماسه‌ای دیگر را در روز ۲۸ خرداد ماه رقم بزند. این مشارکت و همراهی زمانی اهمیت مضاعف می‌یابد که با انتخاب اصلح همراه باشد.
متأسفانه در دوره‌های اخیر برخی کاندیدا‌ها برای کسب آرای بیشتر مترصد به طرح مطالبات کاذب از سوی زنان شدند و با طرح مسائل کم اهمیت به دنبال کسب آرای بیشتر هستند. طبیعی است که زنان بصیر کشورمان باید نسبت به طرح این مسائل حاشیه‌ای دقت بیشتری داشته باشند تا از آن‌ها و رأی آن‌ها استفاده ابزاری نشود و با آگاهی عمیق‌تری نسبت به مطالبات واقعی خود به انتخاب کاندیدای خود بپردازند تا منجر به پشیمانی نشود. آگاهی درست نسبت به مسائل اصلی می‌تواند بانوان ما را راهنمایی کند تا انتخاب اصلح داشته‌باشند.
* رئیس سازمان بسیج جامعه زنان

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار