«رقص پرچم» تل‌آویو زیر وحشت موشک‌های فلسطینی
کد خبر: 1052082
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ph4
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲
کابینه هفت رنگ نفتالی بنت هم رأی به برگزاری راهپیمایی صهیونیستی معروف به پرچم داد تا نشان دهد در افراطی بودن، چیزی از نتانیاهو کم ندارد، اما همزمان مجبور شد تعداد بیشتری سیستم گنبد آهنین در نزدیکی مرز غزه مستقر کند تا معلوم شود که حالا دیگر، صهیونیست‌‌ها برای برگزاری یک راهپیمایی در قدس اشغالی هم باید در وحشت موشک‌های مقاومت غزه باشند.

کابینه هفت رنگ نفتالی بنت هم رأی به برگزاری راهپیمایی صهیونیستی معروف به پرچم داد تا نشان دهد در افراطی بودن، چیزی از نتانیاهو کم ندارد، اما همزمان مجبور شد تعداد بیشتری سیستم گنبد آهنین در نزدیکی مرز غزه مستقر کند تا معلوم شود که حالا دیگر، صهیونیست‌‌ها برای برگزاری یک راهپیمایی در قدس اشغالی هم باید در وحشت موشک‌های مقاومت غزه باشند.
به گزارش جوان، ظهر دیروز‌، ساعاتی قبل از شروع راهپیمایی پرچم در قدس، دهها شهرک‌نشین صهیونیست به مسجدالاقصی یورش بردند تا فضای تنش در قدس، در فاصله 25 روزه بعد از جنگ غزه به نقطه اوج جدید برسد. کابینه جدید رژیم صهیونیستی به نخست‌وزیری نفتالی بنت در دومین روز شروع به کار خود، با برگزاری«راهپیمایی پرچم» در قدس اشغالی که دیشب برگزار شد، موافقت کرد تا نشان دهد در حمایت از صهیونیست‌های افراطی، چیزی از بنیامین نتانیاهو کم نمی‌گذارد. این راهپیمایی قرار بود دهم ماه گذشته عبری همزمان با اشغال قدس شرقی در سال ۱۹۶۷ برگزار شود اما بعد از تنش‌های شدید و سپس جنگ 12 روزه لغو شد و چندین بار هم به تأخیر افتاد، اما سرانجام با پافشاری نتانیاهو، قرار شد روز سه‌‌‌شنبه برگزار شود. در راهپیمایی معروف به پرچم که سازمان‌های نژادپرست صهیونیستی و شهرک‌نشینان افراطی آن را برنامه‌ریزی کرده‌اند، صهیونیست‌‌‌ها با تجمع در خیابان‌های قدس اشغالی و تکان‌دادن پرچم رژیم صهیونیستی، بر لزوم پاکسازی نژادی علیه فلسطینی‌‌‌ها تأکید می‌کنند. دست‌کم 30 سال است که صهیونیست‌‌ها سالانه این راهپیمایی را برگزار می‌کنند، ولی امسال فلسطینیان از طریق برقراری یک معادله موشکی جدید در غزه که در جنگ 12 روزه اخیر تثبیت شد، درباره تبعات اقدامات صهیونیست‌های افراطی علیه فلسطینیان ساکن قدس هشدار داده‌اند. اتفاقات این راهپیمایی قابل‌پیش‌بینی نیست، به خصوص که صهیونیست‌های افراطی، در مسیر آن، از میان محله‌های عرب و مسلمان‌نشین بیت‌المقدس عبور کرده و با فلسطینیان درگیر می‌شوند. کابینه نفتالی بنت دو‌‌شنبه شب در حالی برگزاری این راهپیمایی را به رغم همه هشدار‌‌ها تصویب کرد که مدعی است در مسیر راهپیمایی بازنگری‌‌ کرده است.2هزار و 500 نیروی امنیتی اسرائیل هم قدس اشغالی را تبدیل به یک پادگان بزرگ کرده‌اند.
پیغام و پسغام طرف‌های ثالث
گروه‌های مقاومت فلسطینی می‌گویند که رویدادهای قدس اشغالی را زیر نظر دارند و در خصوص اقدامات تحریک‌‌آمیز هشدار دادند. گروه‌های مقاومت فلسطین دیروز در بیانیه‌ای مشترک، تأکید کردند که تحت هیچ شرایطی در مقابل تعرض به قدس و مسجدالاقصی سکوت نخواهند کرد و آماده هستند به آن واکنش نشان دهند. گروه‌های مقاومت، عموم فلسطینیان در کرانه باختری و نوار غزه را به مشارکت گسترده در تظاهرات در محکومیت تجاوزات اشغالگران صهیونیست علیه قدس و مسجدالاقصی فراخواندند. در این بیانیه همچنین آمده که همه فلسطینیان باید آماده مقابله با راهپیمایی پرچم اشغالگران در قدس اشغالی باشند. «محمد حماده» سخنگوی حماس دیروز گفت که واسطه‌گران از مقاومت خواسته‌اند که دست نگه دارد و واکنشی نشان ندهد. او گفته که صرف‌نظر از درخواست این واسطه‌ها، همه امور به اشغالگران مربوط می‌شود. وی افزود: «واسطه‌‌‌ها باید از اشغالگران بخواهند که رفتار خود را در قدس و مسجدالاقصی کنترل کنند و از اقداماتی که موجب تنش می‌شود، دست بردارند.»‌
جدای از پیغام و پسغام‌های طرف‌های ثالث به مقاومت فلسطینی،«محمد حماده» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس گفت که اگر رژیم صهیونیستی به تجاوزات خود در بیت‌المقدس ادامه دهد، ضربات عمیقی را باید متحمل شود. او به شبکه المیادین گفت که نبرد ۱۲ روزه غزه، مقاومت توانست قواعد را به ضرر رژیم صهیونیستی بر هم ریخته و تأکید کند که مردم فلسطین همواره آماده پاسخ به تجاوزات این رژیم هستند. سخنگوی حماس از بررسی همه گزینه‌‌‌ها از سوی مقاومت فلسطین خبر داد و گفت: ملت ما آماده رویارویی با اشغالگران است و مقاومت همه گزینه‌‌‌ها را بررسی می‌کند. اگر دشمن به تجاوزات خود به قدس ادامه دهد، متحمل ضربات دردناک خواهد شد. نبرد شمشیر قدس میز را بر سر اشغالگران واژگون کرد و نشان داد که ملت ما آماده واکنش علیه هر تجاوزی است. گردان‌های ابوعلی مصطفی، شاخه نظامی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در توئیتی که ابوجمال سخنگوی آن منتشر کرد هشدار داد «‌برگزاری راهپیمایی تحریک‌‌آمیز پرچم‌‌‌ها بازی با آتش و تجاوزی خطرناک است که نمی‌توان در برابر آن سکوت کرد. »‌جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز خواستار بسیج عمومی و حرکت به سمت مسجدالاقصی برای مقابله با هرگونه اقدام علیه مقدسات شد. همچنین اداره قدس در جنبش حماس به نوبه خود از مقاومت فلسطینی خواستار مقابله با این راهپیمایی و جلوگیری از نزدیک شدن آن به مسجدالاقصی شده و علاوه بر این از مدافعان مسجدالاقصی در قدس و فلسطینیان مناطق 48 نیز خواست به صحن‌های مسجدالاقصی بروند و علیه اشغالگران قیام و به هر وسیله ممکن، در مقابل آنها مقاومت کنند. جبهه دموکراتیک تأکید کرد ملت فلسطین امروز شاخ شهرک‌نشینان را در قدس خواهد شکست و هر کس آتشی را شعله‌ور کند خود باید آن را خاموش کند.
نگرانی شهرک‌نشینان
شرایط در غزه و اطراف آن ناپایدار است‌. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از وقوع دو مورد آتش‌سوزی در شورای منطقه‌ای «شاعر هنیگیف» در نوار غزه خبر داد که احتمال می‌رود این دو آتش‌سوزی به خاطر بالن‌های حامل مواد آتش‌زا باشد. سایت «واللا» رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نگرانی زیادی نسبت به توسعه آتش‌سوزی به مناطق نزدیک به شهرک‌‌‌ها وجود دارد. وب‌سایت واللا همچنین نوشت در حالی که صهیونیست‌های تندرو در بیت‌المقدس اقدام به برپایی راهپیمایی تحریک‌آمیز «پرچم‌» می‌کنند، شهرک‌نشینان اطراف منطقه غزه از اینکه این مراسم به جنگ دیگری با گروه‌های مقاومت منجر شود، هراس دارند و از اقدام صهیونیست‌های بیت‌المقدس عصبانی هستند. تحت چنین شرایطی، ارتش رژیم صهیونیستی مجبور شده سامانه‌های پدافندی «گنبد آهنین» بیشتری در نزدیک نوار غزه مستقر کند؛ تحولی که وحشت اسرائیلی‌‌ها از واکنش فلسطینیان را نشان می‌دهد. همچنین به نوشته روزنامه «هاآرتص»، مقام‌های امنیتی اسرائیلی می‌گویند وضعیت در نوار غزه بسیار حساس است و سران حماس هم آماده درگیری بزرگ با کوچک‌ترین جرقه‌ای هستند که راهپیمایی پرچم می‌تواند آغازکننده آن باشد. وزارت خارجه امریکا به کارکنان سفارت خود در فلسطین اشغالی و خانواده‌های آنها هشدار داد وارد بخش قدیمی شهر قدس اشغالی نشوند. کمیته ویژه سازمان ملل برای تحقیق درباره اقدامات رژیم اشغالگر اسرائیلی هم نگرانی شدید خود را از وخامت مستمر شرایط حقوقی در فلسطین به دلیل اقدامات اشغالگران اسرائیلی اعلام کرد: «وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی در وخامتی مستمر است.»

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مجید آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
0
1
آدم را یاد رقص گرگها می اندازد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار