دانشجویان پزشکی همدان، دختران سلاله ایران
کد خبر: 1052045
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PgT
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹

تشکیل گروه‌های جهادی خواهران یک ویژگی خاص دارد و آن هم اینکه همیشه تخصصی هستند. وقتی گروهی از دختران دور هم جمع شده و با نیت کمک به هموطنان نیازمند و محروم، از اطلاعات و تجربه و تخصص‌هایی که دارند استفاده می‌کنند، از همان ایتدا می‌شود به نتیجه کار پی برد. درست مثل گروه جهادی دختران سلاله بسیج دانشجویی علوم پزشکی همدان که با حضور دانشجویان دختر دانشگاه‌های مختلف استان کار خود را آغاز کرده است.

دانشجویان رشته پزشکی در استان همدان تصمیم گرفتند تا گروهی تشکیل دهند و به سراغ مناطقی بروند که هموطنان کم‌برخوردارشان در آنجا ساکن هستند. ویژگی این گروه جهادی این است که همه جهادگرانش دختر هستند. گروه جهادی دختران سلاله بسیج دانشجویی علوم پزشکی همدان که به گفته مسئول گروه، این جمع جهادی در سه هسته درمانی، معیشتی و آموزشی و با حضور دانشجویان دختر دانشگاه‌های مختلف استان کار خود را آغاز کرده‌اند.
مریم‌السادات کشوردوست، با بیان اینکه این گروه جهادی متشکل از هسته‌های مختلف دانشجویی است، می‌گوید: «امروز دلایل بسیاری از جمله بلایای طبیعی، تصادفات جاده‌ای و شهری، مشکلات اقتصادی، مرگ و میر‌های عادی و ناگهانی و... منجر به افزایش چشمگیر خانواده‌های نیازمند شده است. تاکنون اقدامات سازمان‌های حمایتی مانند تأمین اجتماعی و کمیته امام خمینی (ره) نیز کافی نبوده و تعادلی بین امکانات و نیاز‌های این خانواده‌های دیده نمی‌شود.»
وی ادامه می‌دهد: «در چنین شرایطی کمک‌های مردمی است که می‌تواند بخشی از نیاز خانواده‌های کم‌برخوردار را تأمین کند. در این میان هدایت کمک‌های مردمی به سمت خانواده‌های کم‌بضاعت امری ضروری است.»
مسئول گروه جهادی دختران سلاله بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه گروه جهادی دختران سلاله نوپا است، تصریح می‌کند: «در حال حاضر در مرحله جذب نیرو، سازماندهی هسته‌ها و بررسی انواع راهکار‌های اثربخش با توجه به انواع استعداد‌ها و ظرفیت‌های دانشجویان هستیم.»
کشوردوست می‌گوید: «این گروه جهادی از سه هسته مرکزی درمانی، معیشتی و تحصیلی تشکیل شده که هریک از آن‌ها به زیرگروه‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شود تا با برنامه‌ریزی‌های باکیفیت، اقدامات جهادی ما بازدهی بیشتری داشته باشد.»
وی به تشریح زیرگروه‌های هسته‌های این گروه جهادی پرداخته و ادامه می‌دهد: «هسته درمانی ما متشکل از گروه پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، پیراپزشکی و همه دانشجویانی است که توانایی خدمت در این زمینه را دارند. هسته معیشتی هم شامل گروه‌های کمک مؤمنانه و انسان‌دوستانه است.»
مسئول گروه جهادی دختران سلاله با بیان اینکه فعالیت‌های هسته تحصیلی ما طیف بسیار گسترده‌تری را شامل می‌شود، می‌افزاید: «پیگیری درسی، مشاوره، تدریس پایه‌های درسی متناسب با رشته و توانمندی اعضای گروه که از دانشگاه‌های مختلف هستند و در حوزه‌های مختلف علوم انسانی، تجربی و ریاضی تخصص دارند، تهیه ملزومات و کتاب‌های کنکور و درسی برای دانش‌آموزان کم‌بضاعت، بخشی از فعالیت‌های این هسته را تشکیل می‌دهد.»
به گفته کشوردوست، همه تلاش‌ها در مجموعه دختران سلاله این است که از همه ظرفیت‌های دانشجویان دختر که نادیده گرفته شده یا کمتر به آن پرداخته شده، بهره برده شود و به بهترین شکل در جهت بهبود وضع درمانی، معیشتی و تحصیلی مورد استفاده قرار گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار