پایاب سد خداآفرین با ۹۲ درصد پیشرفت آماده بهره‌برداری است
کد خبر: 1051847
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PdH
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: پروژه عظیم پایاب سد خداآفرین با ۹۲ درصد پیشرفت نهایی تکمیل و بهره‌برداری را سپری می‌کند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، عباس جنگی مرنی در جریان بازدید از طرح توسعه اراضی پایاب سد خداآفرین اظهار کرد: با تأمین اعتبارات ملی به ویژه در سفر اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه مقرر شد تا کسری اعتبار تأمین شده و این طرح حوزه آب و خاک با قوت و قدرت مراحل نهایی تکمیل را سپری کنند.

وی تصریح کرد: اهالی منطقه منتظر به اتمام رسیدن این پروژه هستند تا بیش از ۳۷ هزار هکتار از اراضی حاصلخیز شمال استان اعم از پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز به زیر کشت محصولات آبی بروند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: قرار شد تا به صورت ماهانه دو هزار هکتار از اراضی پایاب به بهره‌برداری رسیده و اواخر امسال شاهد تکمیل این پروژه اساسی و مهم در شمال استان باشیم.

جنگی مرنی افزود: در بازدیدی که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از بخش‌های مختلف این پروژه داشتند، قرار شد ۵۰۰ میلیارد تومان نیز منابع اعتباری از طریق سازمان برنامه و بودجه در ماه‌های آینده اختصاص یابد تا بخشی از مطالبات پیمانکاران و تجهیزات مورد نیاز تأمین و تهیه و این پروژه روند اجرایی سریعتری را به خود بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه آبی، خاکی در سطح استان که با همراهی سازمان جهاد کشاورزی در حال اجراست،‌ بیش از یک میلیون تن به ظرفیت محصولات کشاورزی استان افزوده شده و امکان صادرات محصولات و ارزآوری بیشتر آن به نفع اقتصاد استان فراهم آید.

جنگی مرنی اضافه کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان به فراخور تأمین اعتبار این پروژه را با همراهی پیمانکاران به پیش می‌برد تا اهالی استان از مزایای این طرح عظیم بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل سطح اراضی پایاب سد خداآفرین را ۴۳ هزار هکتار اعلام کرد و ادامه داد: آنچه که در محدوده استان اردبیل قرار است به زیر کشت محصولات آبی برود، ۳۷ هزار هکتار است که با همکاری و مشارکت کشاورزان، روستاییان و جامعه عشایری انتظار می‌رود در همه این اراضی کشت و زرع به شکل مطلوب و مناسب به انجام برسد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار