زاکانی: خنثی سازی تحریم‌ها، راهکار مواجه با فشار آمریکاست
کد خبر: 1051836
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pd6
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲
زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: خنثی سازی تحریم در داخل و مطالبه جدی شکستن تحریم در قالب مواجه با اروپا و آمریکا، راهکارهای دولت اقدام و اصلاح در مواجه با فشارهای آمریکا است.

سرویس سیاسی جوان‌آنلاین: علیرضا زاکانی بعد از ظهر امروز به همراه مشاوران اقتصادی خود، حسین رضوی پور و میثم پیله ور، برنامه‌های اقتصادی دولت خود را در برنامه «با نخبگان» شبکه چهار سیما تشریح کرد.

زاکانی راهکار موثر برای خنثی سازی تحریم‌ها را دارای دو وجه داخلی و خارجی خواند و افزود: رویکرد اصلی ما، خنثی سازی تحریم و توجه به ظرفیت‌های داخلی است؛ اساس را بر جهش تولید گذاشتیم.

وی تصریح کرد: اگر از فشار تحریم‌ها مصون شویم، فشار از روی ما برداشته خواهد شد، ولی اگر تنها امید ما این باشد که دشمنان این تحریم را بردارند، به هیچ عنوان تحریم‌ها برچیده نخواهد شد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در موضوع برجام، رویکرد ما دو وجه داخلی و خارجی دارد؛ توجه به خنثی سازی تحریم در داخل کشور، مثل موضوع تولید بنزین داخلی که منجر به رفع تحریم‌ها در این بخش شد و رویکرد دوم نیز مطالبه جدی شکستن تحریم در قالب مواجه با اروپا و آمریکا است.

زاکانی گفت: ما دچار خود تحریمی هستیم؛ سهم تحریم‌ها در شرایط فعلی کشور تنها ۲۰ است، ولی بی ارادگی، بی عملی و بی برنامگی دولت اسباب مشکلات کشور شده است.

پیله فروش نیز در این باره تصریح کرد: عده‌ای در داخل کشور وعده رفع تحریم‌ها می‌دهند در حالی که لغو تحریم‌ها در اختیار ما نیست.

مشاور اقتصادی زاکانی همچنین گفت: ۲ راه وجود دارد؛ یا ما اهرم قدرتی داشته باشیم که هزینه اعمال تحریم‌ها را برای طرف مقابل بیشتر کند یا اینکه امتیازهایی دهیم تا طرف مقابل مجاب به لغو تحریم‌ها شود.

وی ادامه داد: مسیر دوم را یکبار امتحان کردیم و نتیجه اش زیاده خواهی طرف مقابل بوده است، ولی راهکار اصولی‌تر استفاده از ابزارهایی است که قدرت ملی را افزایش دهد و هزینه‌های حفظ تحریم‌ها را برای طرف مقابل بیشتر کند، راهکارش تقویت قدرت داخلی و تولید ملی و همچنین ایمن سازی کشور در مقابل فشارها است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار