عبور شمار مبتلایان جهانی از ۱۷۶میلیون نفر +جدول
کد خبر: 1051525
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PY5
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۴۳۷هزار نفر در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۱۷۶میلیون و ۴۸هزار نفر رسید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۷۶ میلیون و ۴۸ هزار و ۷۰۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۷۶۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۵۹ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۴۷۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۶ هزار و ۱۴۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۴۴۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۱۴ هزار و ۷۳۸ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۸۴ هزار و ۶۹۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۱۵۵ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۳۶۷ هزار و ۹۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۸۶ هزار و ۶۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۷ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۲۲۰ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۴۸۴ هزار و ۳۵۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور‌های فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۵ میلیون و ۷۳۳ هزار و ۷۳۸، ۵ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۳۵۹، ۵ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۴۵۴، ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۹۴۴ و ۴ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۷۶۰ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های آرژانتین با ۴ میلیون و ۹۳ هزار و ۹۰ مبتلا و اسپانیا نیز با ۳ میلیون و ۷۳۳ هزار و ۶۰۰ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۲۸ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۳۲۴، ۲۷ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۳۸۴ و ۱۵ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۵۹۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
 
عبور شمار مبتلایان جهانی از ۱۷۶میلیون نفر +جدول
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار