وزارت ورزش وسط ماجراهاي سرخابي‌هاست
کد خبر: 1051449
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PWr
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶
فريدون حسن

«دولت هيچ دليلی نمي‌بيند كه در امورات باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس دخالت كند و در اين راستا هيچ توصيه‌اي براي تداوم يا عدم تداوم قراردادهاي اين باشگاه نداشته و نخواهد داشت»، اين را مهدي علي‌نژاد، معاون ورزش قهرماني وزارت ورزش مي‌گويد.
جناب علي‌نژاد در حالي چنين ادعايي را مطرح مي‌كند كه اين روزها باشگاه استقلال با مشكلات عجيب و غريب مديريتي دست و پنجه نرم مي‌كند و اين مشكلات به حدي بالا گرفته كه با ادامه آن نمي‌توان اوضاع خوبي را براي اين باشگاه پرهوادار و پرافتخار فوتبال كشور متصور بود. اوضاع به حدي وخيم است كه فرهاد مجيدي، سرمربي تيم متوسل به هواداران شده تا شايد بتواند با فشار آنها قدري اوضاع را سروسامان دهد.
البته آنچه امروز در استقلال ديده مي‌شود، داستاني تكراري است كه طي سال‌هاي قبل هم ديده شده و نمونه‌هاي مشابه آن را مي‌توان در اردوي تيم رقيب يعني پرسپوليس هم مشاهده كرد. ضمن اينكه اوضاع مثلاً آرام اين روزهاي سرخ‌ها هم مانند آتش زير خاكستر است و بايد منتظر يك جرقه كوچك براي زبانه كشيدن اين آتش باشيم.
با وجود اين حرف‌هاي مهدي علي‌نژاد در بيان عدم دخالت دولت و مشخصاً وزارت ورزش در امور دو باشگاه بزرگ و صددرصد دولتي پرسپوليس و استقلال از آن دست حرف‌هايي است كه به هيچ عنوان قابل درك و فهم نيست. بايد از جناب علي‌نژاد پرسيد كه چگونه مدعي عدم دخالت در امور دو باشگاه هستيد، در حالي كه هيئت مديره و مديران عامل اين دو باشگاه به صورت مستقيم و با نظر وزارت ورزش انتخاب مي‌شوند و اصلاً شخص وزير ورزش رئيس مجمع اين دو باشگاه است، پس چگونه است كه با بروز كوچك‌ترين مشكلي وزارت‌نشينان مدعي مي‌شوند كه دخالتي در امور دو باشگاه ندارند!
بايد از علي‌نژاد پرسيد، چگونه است كه وقتي بابت قراردادهاي ميلياردي بازيكنان اين دو باشگاه و پرونده‌هاي ريز و درشت شكايات‌هاي خارجي عليه آنها دست به بيت‌المال دراز مي‌كنيد، اما به راحتي مي‌گوييد كه در امور دو باشگاه دخالتي نداريد. وزارت ورزش متولي اول و آخر استقلال و پرسپوليس است و اين واقعيتي است كه به‌رغم تلاش براي پنهانكاري در خصوص آن، همه از آن باخبرند و خوب مي‌دانند كه همين وزارتخانه است كه با وجود تمام شعارها درباره واگذاري دو باشگاه به بخش خصوص مانع واگذاري آنهاست، چراكه آن وقت نمي‌تواند از قبل آنها درآمد‌هاي آنچناني داشته باشد.
البته جاي تعجب نيست كه وزارت‌نشينان براي فرار از پاسخگويي در خصوص اوضاع بغرنج دو باشگاه به‌خصوص اوضاع وخيم اين روزهاي استقلال با اتخاذ سياست فرار رو به جلو اعلام كنند كه در امور دو باشگاه دخالتي ندارند و توصيه‌اي هم در این مورد نمي‌كنند. اما واقعيت اين است كه آنها فقط چشم‌هاي خود رابسته‌اند و تصور مي‌كنند كسي از چيزي خبر ندارد. اگر هوادار استقلال يا پرسپوليس راهي مجلس مي‌شود يا جلوي وزارت ورزش تجمع مي‌كند، خوب مي‌داند كه اين آب از كجا گل‌آلود شده و سرمنشأ اين همه معضل، حاشيه و فساد كجاست، فقط حيف كه صداي‌شان به جايي نمي‌رسد.
وزارت ورزش متولي دو باشگاه پرسپوليس و استقلال است و درست وسط ماجرا‌ها و حاشيه‌هاي اين دو باشگاه قرار گرفته و بيان چنين حرف‌هايي فقط براي فرار از مسئوليت و پاسخگويي در قبال كم‌كاري‌ها و كاستي‌هاست. وزارت‌نشينان نبايد فراموش كنند كه رسيدگي به وضعيت اين دو باشگاه فقط در تزريق ميلياردي پول به آنها نيست و تا وقتی که صاحب و متولی اول و آخر این دو باشگاه هستند بايد همه‌جانبه از آنان حمايت كنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار