بازداشت کارگر خدمات در پرونده قتل همسر خدمات
کد خبر: 1051111
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PRP
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
پرونده قتل همسر یک کارگر خدمات با دستگیری کارگری خدماتی به عنوان مظنون وارد مرحله‌ای تازه شد.

پرونده قتل همسر یک کارگر خدمات با دستگیری کارگری خدماتی به عنوان مظنون وارد مرحله‌ای تازه شد.
به گزارش جوان، ساعت‌۱۶:۳۰ عصر روز یک‌شنبه‌۵ اردیبهشت امسال پسر جوانی در تهران با اداره پلیس تماس گرفت و گفت صدای گریه‌های پسر شیرخوار خاله‌اش را از پشت در خانه‌شان می‌شنود، اما کسی در را روی او باز نمی‌کند و احتمال می‌دهد برای خاله‌اش اتفاق بدی رخ داده باشد و در خواست کمک دارد.
محل حادثه
با اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری‌۱۰۸ نواب به محل حادثه در ساختمان مسکونی بین خیابان امام‌خمینی و قصر‌الدشت اعزام شدند.
در حالی که صدای گریه‌های نوزادی از داخل آپارتمان طبقه همکف ساختمان مسکونی همچنان به گوش می‌رسید، پسری که موضوع را به مأموران پلیس خبر داده بود، گفت: شوهر خاله‌ام کارگر خدماتی است و بعضی شب‌ها هم به خاطر کارش به خانه نمی‌آید و خاله‌ام همراه پسر یک و نیم ساله‌اش تنها است. به همین خاطر امروز مادرم با خاله‌ام تماس گرفت تا او را برای شام به خانه‌مان دعوت کند، اما خاله‌ام به تلفن‌های مادرم جواب نداد. او حتی تلفن خانه‌اش را هم جواب نداد که مادرم نگران شد و مرا به در خانه او فرستاد تا خبری از خاله‌ام بگیرم. من قبل از رسیدن به خانه خاله‌ام با شوهرش تماس گرفتم که او گفت خاله‌ام خانه است و به خاطر کرونا بیرون نمی‌رود.
وی ادامه داد: وقتی به اینجا رسیدم هر چقدر زنگ خانه را زدم کسی جواب نداد که تصمیم گرفتم به خانه‌مان برگردم، چون احتمال دادم خاله‌ام بیرون رفته‌است، اما هنوز قدمی برنداشته بودم که صدای گریه کودک شیرخوار خاله‌ام را از داخل خانه به گوشم رسید و مرا همانجا میخکوب کرد. پس از این دوباره در زدم، اما گریه‌های پسر خاله‌ام بیشتر شد و کسی هم در را باز نکرد. از آنجایی که می‌دانستم خاله‌ام هیچ زمانی فرزندش را در خانه تنها نمی‌گذارد احتمال دادم برای او اتفاق بدی رخ داده است و به اداره پلیس زنگ زدم و درخواست کمک کردم.
جسد خونین زن جوان
بدین ترتیب مأموران پلیس در ادامه به دستور قضایی با کمک قفل ساز در خانه زن جوان را باز کردند که داخل پذیرایی با جسد خونین زن ۴۴‌ساله‌ای به نام پروین روبه‌رو شدند که حکایت از آن داشت با ضربات جسم سختی به سر و صورتش مقابل چشمان پسر شیرخوارش به قتل رسیده است.
با اعلام خبر قتل زن جوان، قاضی حبیب‌الله صادقی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی در محل حادثه تحقیقات خود را آغاز کردند.
آشنا
نخستین بررسی‌های تیم جنایی نشان داد انگیزه این جنایت سرقت بوده، چون عامل یا عاملان قتل پس از حادثه طلای زن جوان را سرقت کرده و از محل گریخته‌اند. از سوی دیگر تیم جنایی در نخستین بررسی‌ها متوجه شدند که در خانه سالم است و آثار دفاعی هم روی بدن مقتول وجود ندارد و به همین دلیل احتمال دادند عامل یا عاملان قتل فرد یا افراد آشنایی بوده‌اند که بدون تخریب در وارد خانه شده و در فرصت مناسبی زن جوان را به قتل رسانده‌اند.
اظهارات شوهر مقتول
تیم جنایی در ادامه از شوهر مقتول تحقیق کردند. وی گفت: من کارگر خدماتی شرکتی هستم و بعضی شب‌ها هم به عنوان نگهبان در محل کارم می‌مانم و به خانه‌ام نمی‌آیم. امروز صبح به محل کارم رفتم و قرار بود شب هم آنجا بخوابم که ساعتی قبل پسر باجناقم با من تماس گرفت و گفت خاله‌اش جواب تلفن او را نمی‌دهد. من نگران بودم که دوباره با من تماس گرفت و گفت صدای گریه‌های پسرم را از داخل خانه می‌شنود، اما کسی در را باز نمی‌کند که نگرانی‌ام بیشتر شد و به خانه‌ام آمدم و با این صحنه روبه‌رو شدم.
ردی پای کارگر خدماتی
همزمان با انتقال جسد زن جوان به پزشکی قانونی مأموران پلیس تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی قاتل آغاز کردند.
در حالی که قاتل هیچ ردی از خود در خانه مقتول به جای نگذاشته‌بود مأموران در تحقیقات میدانی دریافتند از مدتی قبل مرد جوانی به نام پیام به عنوان نظافتچی به ساختمان محل حادثه رفت و آمد داشته و مقتول را نیز می‌شناخته و گاهی هم خانه مقتول را تمیز می‌کرده است. وی روز حادثه هم برای نظافت پله‌ها و پارکینگ داخل ساختمان بوده‌است و به گفته همسایه‌ها آن روز صبح در حالی که کارش نیمه‌تمام مانده از ساختمان سراسیمه خارج شده و دیگر از او خبری نشده است.
با بدست آمدن این سرنخ مأموران به محل کار او رفتند که صاحبکارش مدعی شد پس از حادثه او را ندیده است.
بنابراین مأموران پلیس پیام را به عنوان مظنون تحت تعقیب قرار دادند تا اینکه چند روز قبل پس از شناسایی مخفیگاهش متهم فراری را دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند.
انکار قتل
در حالی که همه شواهد و مدارک نشان می‌دهد پیام در قتل زن جوان دست داشته‌است، وی در بازجویی‌ها جرم خود را انکار کرد و مدعی شد که از قتل زن جوان بی‌خبر است.
وی در ادعایی گفت: من کارگر خدماتی هستم و از طریق یک شرکت خدماتی با ساختمان‌های زیادی برای نظافت قرار داد دارم. مدتی است که برای نظافت به ساختمان محل حادثه هم می‌روم و پله‌ها و پارکینگ آنجا را تمیز می‌کنم و به همین سبب مقتول را می‌شناختم. آن روز من برای نظافت به ساختمان رفتم و در حال کار بودم که کار مهمی برای من پیش آمد. پس از این تصمیم گرفتم نظافت ساختمان را نیمه تمام رها کنم و پس از انجام کارم دوباره برای نظافت به ساختمان بر گردم، اما فرصت نشد که برگردم. وی در پایان گفت: من در قتل زن جوان دست ندارم و خبر هم ندارم که چه کسی او را به قتل رسانده است.
متهم پس از انکار جرمش در ادامه برای تحقیقات بیشتر و روشن شدن زوایای پنهان حادثه به دستور قاضی حبیب‌الله صادقی در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار