برای تزریق واکسن وطنی
کد خبر: 1050750
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PLa
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۰
صف چهره‌های مذهبی، ورزشی و هنری
سربلندی واکسن ایرانی کرونا در فاز‌های اول و دوم کارآزمایی بالینی خود با جلب اعتماد عمومی موجب شده تا پس از فراخوان برای داوطلبان عمومی واکسن کووایران، صفی از داوطلبان برای شرکت در مرحله سوم کارآزمایی بالینی این واکسن تشکیل شود و افراد زیادی خواهان تزریق این واکسن وطنی باشند. به گفته مدیر اجرایی طرح واکسیناسیون واکسن کووایران برکت، بیش از ۱۰۰ هزار نفر در فاز سوم مطالعات بالینی این واکسن ثبت‌نام کردند. در چند روز اخیر هم بسیاری از چهره‌های فرهنگی، ورزشی و هنری واکسن کرونای وطنی را تزریق کردند تا نشان بدهند به محصول تحقیقاتی ساخته شده توسط دانشمندان ایرانی اعتماد کامل دارند و با اطمینان‌خاطر از سلامت و ایمنی واکسن وطنی، تزریق واکسن‌های ساخت ایران را به واکسن‌های خارجی ترجیح می‌دهند
زهرا چیذری

سرویس جامعه جوان آنلاین: سربلندی واکسن ایرانی کرونا در فاز‌های اول و دوم کارآزمایی بالینی خود با جلب اعتماد عمومی موجب شده تا پس از فراخوان برای داوطلبان عمومی واکسن کووایران، صفی از داوطلبان برای شرکت در مرحله سوم کارآزمایی بالینی این واکسن تشکیل شود و افراد زیادی خواهان تزریق این واکسن وطنی باشند. به گفته مدیر اجرایی طرح واکسیناسیون واکسن کووایران برکت، بیش از ۱۰۰ هزار نفر در فاز سوم مطالعات بالینی این واکسن ثبت‌نام کردند. در چند روز اخیر هم بسیاری از چهره‌های فرهنگی، ورزشی و هنری واکسن کرونای وطنی را تزریق کردند تا نشان بدهند به محصول تحقیقاتی ساخته شده توسط دانشمندان ایرانی اعتماد کامل دارند و با اطمینان‌خاطر از سلامت و ایمنی واکسن وطنی، تزریق واکسن‌های ساخت ایران را به واکسن‌های خارجی ترجیح می‌دهند. چهره‌هایی همچون محمود کریمی، محمد حسین پویانفر و عبدالرضا هلالی از مداحان؛ هدایت هاشمی و همسرش مهشید ناصری از هنرمندان و نیلوفر اردلان سرمربی تیم ملی فوتسال زنان و بسیاری از چهره‌های سرشناس دیگر از جامعه هنری، مذهبی و ورزشی و واکسن وطنی کووایران را تزریق کردند. از سوی دیگر مراحل تحقیقات این واکسن ایرانی همچنان با موفقیت پیش می‌رود و حالا آنطور که مینو محرز محقق اصلی پروژه واکسن کوو ایران برکت خبر داده بناست تا این واکسن به افراد زیر ۱۸ سال نیز تزریق شود.

آمار فوتی‌های کرونا رو به کاهش، اما تعداد شهر‌های قرمز کمی بیشتر شده‌است. در ۲۴ ساعت منتهی به روز یکشنبه ۱۶ خرداد، ۵ هزار و ۶۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۷ نفر از آن‌ها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۳۶۳ نفر رسید. در همین زمان، ۱۲۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۸۱ هزار و ۶۳ نفر رسید. تا کنون ۲ میلیون ۵۵۲ هزار و ۴۰۱ نفر از بیماران بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۳ هزار و ۷۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۱ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. تا کنون ۴ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۷۸۴ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۶۱۹ هزار و ۷۹۵ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۵۷۹ دوز رسید.


صف چهره‌ها برای تزریق واکسن کرونا
پس از فراخوان تزریق عمومی واکسن کووایران در هفته گذشته، جمع کثیری از مردم برای تزریق این واکسن داوطلب شدند. در میان داوطلبان تزریق کووایران بسیاری از چهره‌های مذهبی، هنری و ورزشی دیده می‌شود. حضور روحانیون و مداحان، هنرمندان و ورزشکاران برای تزریق واکسن ایرانی کرونا، اما در کنار نمایش اعتماد آن‌ها به ماحصل کار محققان ایرانی نشان داد تمام اقشار جامعه واکسن ایرانی کرونا را کاملاً ایمن و مؤثر می‌دانند.
محمود کریمی، عبدالرضا هلالی، محمدحسین پویانفر، سعید حدادیان، سید مجید بنی فاطمه و محمدحسین حدادیان از مداحانی هستند که با حضور در محل اجرای فاز سوم مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت واکسن وطنی کرونا را تزریق کردند. نیلوفر اردلان، بازیکن سابق تیم‌های فوتبال و فوتسال زنان ایران و سرمربی فعلی تیم ملی فوتسال زنان زیر ۲۰ سال ایران هم چهره دیگری است که واکسن کووایران را تزریق کرد. هدایت هاشمی، بازیگر محبوب تئاتر، تلویزیون و سینما و همسر بازیگرش، مهشید ناصری و سید علی صالحی هم هنرمندانی بودند که واکسن ایرانی کرونا را زدند. پدرام کریمی، مجری تلویزیون و همسرش و همچنین حمید درخشان، پیشکسوت تیم ملی فوتبال و تیم پرسپولیس، جعفر سمیعی مدیر عامل باشگاه پرسپولیس، ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس، حسین ماهینی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال و بازیکن فعلی تیم سایپا و محمد دانشگر بازیکن تیم فوتبال استقلال هم از دیگر چهره‌هایی بودند که در صف تزریق واکسن ایرانی کووایران این واکسن را دریافت کردند.

تزریق کووایران به زیر ۱۸ سال
مینو محرز، محقق پروژه واکسن کوو ایران برکت که خودش هم این واکسن را دریافت کرده، درباره سلامت و ایمنی این واکسن تأکید می‌کند: «واکسن کوو ایران برکت واقعاً عارضه جدی نداشته و اثربخشی بالایی نیز دارد، بنابراین ما منتظر مجوز اورژانسی برای تزریق عمومی این واکسن هستیم.»
به گفته محرز باید برای آغاز فعالیت‌های دسته‌جمعی مثل مسابقات و مراسم مذهبی جمعیت بالایی از جامعه واکسینه شوند.
وی با بیان اینکه مسئله مهم این است که واکسن یک «باید» است، می‌افزاید: «عوارض واکسن‌ها مهم نیستند، بلکه مهم این است که افراد زیادی واکسینه شوند.»
محرز با بیان اینکه به زودی تزریق واکسن کوو ایران برکت را برای افراد زیر ۱۸ سال در دستور کار خواهیم داشت و استفاده برای این افراد را بررسی خواهیم کرد، تأکید می‌کند: «تا قبل از تزریق واکسن، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در اولویت است.»

صدور مجوز اضطراری کووایران تا یکی دو روز دیگر
آخرین خبر‌ها درباره صدور مجوز اضطراری کووایران برکت را علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اینگونه اعلام می‌کند: «امروز و فردا جلسه کمیته اخلاق در پژوهش و کمیته‌های بالینی برگزار خواهد شد. آخرین خبری که دارم این است که فاز اول و دوم واکسن ایرانی از جمله برکت روند پیشرفت خوبی دارد و اگر بتوانیم مجوز مصرف اضطراری بگیریم، به این معنی است که می‌توانیم از واکسن تولید داخل استفاده کنیم.»
به گفته رئیسی ظرف این هفته از واکسن تولید داخل حدود یک میلیون دوز به دست ما خواهد رسید و بعد از آن هم واکسیناسیون شروع خواهد شد.
وی تصریح می‌کند: «در تیر ماه حداقل ۳ تا ۵ میلیون واکسن داخلی و در مرداد ماه بالای ۱۰ میلیون دوز واکسن دست ما خواهد رسید، بنابراین جای نگرانی نیست. روند واکسیناسیون متوقف نشده و تا اطمینان یافتن از رسیدن محموله‌های بعدی فعلاً همین گروه‌های های سنی در خطر را واکسینه خواهیم کرد.»
با صدور مجوز اضطراری کووایران همه مردم ایران می‌توانند با خیال راحت و با واکسن ایمن و در دسترس وطنی واکسینه شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار