اولویت‌بندی مقصد کالا‌های اساسی
کد خبر: 1050726
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PLC
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از اولویت‌بندی تعیین مقصد کالا‌های اساسی از سوی صاحبان کالا خبر داد.
به گزارش تسنیم، غلامحسین دغاغله با یادآوری اینکه از اول تا ۱۴ خرداد تعداد ۶۹ هزار و ۸۳ دستگاه کامیون، بارگیری یک میلیون و ۶۹۴ هزار و ۵۱۵ تن کالای اساسی را از مبدأ بندر امام خمینی (ره) بر عهده داشتند، اظهار کرد: امسال حمل کالای اساسی با برداشت محصولات کشاورزی از جمله گندم، تره بار، کلزا و چغندرقند در خوزستان و استان‌های همجوار همراه شده است.
وی ادامه داد: اولین اقدام از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای حمل به موقع کالا‌های اساسی، انتشار فراخوان اعزام ناوگان ویژه جابه‌جایی کالای اساسی در سراسر کشور، تشکیل ستاد حمل کالا‌های اساسی در ستاد و استان‌های مهم از جمله استان خوزستان به منظور نظارت بر روند حمل این کالا‌ها و حضور عملیاتی مدیران ستادی در استان خوزستان به دستور ریاست
سازمان بود.
وی با اشاره به تشکیل جلسه با دست اندرکاران حمل بار و صاحبان کالا در استان خوزستان، بیان کرد: در این جلسه مقرر شد تعیین مقصد‌های کالا‌های اساسی از سوی صاحبان کالا بر اساس اولویت‌بندی‌ها صورت گیرد. خط آزاد کردن حمل کالای اساسی در پایانه بار بندر امام‌خمینی (ره) از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز از دیگر تصمیم‌های اتخاذ شده است که با این کار فرآیند‌های حضور کامیون‌ها در پایانه بار این بندر برای گرفتن مجوز بارگیری از سوی سازمان به حداقل می‌رسد.
دغاغله بیان کرد: در کنار کالای اساسی، در خوزستان روزانه
۵۰۰ تا ۶۰۰ دستگاه کامیون کار حمل گندم، ۵۲۰ دستگاه کار حمل چغندرقند، یک هزار دستگاه حمل تره بار و ۲۰۰ تا ۲۵۰ دستگاه کامیون محصول کلزا را از این استان به مقصد‌های مختلف جابه جا می‌کنند. علاوه بر این در جنوب کرمان ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ کامیون روزانه بارگیری می‌شود، در چابهار روزانه بیش از هزار و ۷۰۰ تن محصولات کشاورزی جابه‌جا می‌شود و در دیگر بنادر کشور نیز جابه جایی کالای اساسی به صورت مستمر در حال انجام است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار