جریمه‌های سنگین‌تر در انتظار تکرار تخلف ایرلاین‌ها
کد خبر: 1050725
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PLB
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱

در شرایطی که برخی از ایرلاین‌ها با وجود برخورد و جریمه بازهم تخلفات کرونایی خود را تکرار می‌کنند، مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده‌اند که تکلیف این ایرلاین‌ها به زودی مشخص شده و جرایم سنگین‌تری برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.
به گزارش ایسنا، از نیمه سال گذشته پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه‌تری برای بخش‌های مختلف اقتصادی و صنایع تصویب به آن‌ها اعلام شد. در حوزه پرواز‌های مسافری نیز ستاد مقابله با کرونا تصویب کرد که ایرلاین‌های داخلی ضمن رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی گذشته از ابتدای مهر سال گذشته موظف هستند که محدودیت پذیرش ۶۰درصدی مسافر را در همه پرواز‌های داخلی در راستای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت کنند، اما در این مدت برخی از ایرلاین‌ها نسبت به اجرای این پروتکل بی‌توجهی کرده و بار‌ها مردم کلیپ‌هایی را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند که نشان می‌داد خبری از رعایت این محدودیت کرونایی نیست و کابین پرواز پر از مسافر شده است.
تورج دهقان زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با ایرلاین‌هایی که تخلفات کرونایی‌شان را تکرار کرده و محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر را رعایت نمی‌کنند چه برخوردی خواهد شد، تأکید کرد: در گذشته جرایم بسیاری برای شرکت‌های هواپیمایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند در نظر می‌گرفتیم و به عنوان مثال مسیر‌های پروازی‌شان را لغو می‌کردیم، اما با توجه به اینکه برخی شرکت‌های هواپیمایی، تخلفاتشان در این زمینه مانند پذیرش مسافر بالاتر از سقف تعیین شده را تکرار کردند، جرایم‌شان را سنگین‌تر خواهیم کرد. در جلسه‌های پیش رو کمیته هوانوردی در سازمان هواپیمایی کشوری در صددیم تا جرایم دیگری برای این شرکت‌ها در نظر بگیریم و به زودی آن را اعلام خواهیم کرد.
البته پیش از این محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این باره به ایسنا گفته بود: شرکت‌های هواپیمایی که تخلف‌های کرونایی‌شان را تکرار می‌کنند با جریمه‌های سنگین‌تری مواجه شدند و چندین مسیر پروازی برخی از آن‌ها لغو یا تعلیق شد که زیان سنگینی به آن‌ها وارد کرد.
وی افزود: برخی از این ایرلاین‌ها بر اساس گزارش‌های دریافت شده تخلفات‌شان را درخصوص پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تکرار کرده‌اند و بار‌ها نام برند‌های آن‌ها در رسانه‌ها تکرار شده، اما مسلماً درباره آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد و قطعاً جریمه‌های سنگین‌تری در انتظار آنهاست.
ذیبخش اعلام کرد: درصورت بروز تخلف از سوی ایرلاین‌ها در وهله نخست تذکر شفاهی و اخطار به آن‌ها داده خواهد شد. پس از آن برخی مسیر‌های پروازی داخلی آن‌ها لغو خواهد شد و نهایتاً این لغو مجوز در مسیر‌های پروازی خارجی برای این شرکت‌های هواپیمایی اعمال خواهد شد و سازمان هواپیمایی کشوری با هیچ شرکت و شخصی تعارف ندارد، اما جریمه‌های ما صوری نیست و ایرلاین‌ها ضرر و زیان بسیاری از همین جریمه‌ها متحمل شدند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار