بیکاری یک میلیون روستایی
کد خبر: 1050498
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PHW
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
معاون صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: دولت ۱۸هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی در نظر گرفته است.

معاون صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: دولت ۱۸هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی در نظر گرفته است.
به گزارش تسنیم، علی اصحابی، معاون صندوق کارآفرینی امید گفت: بخشی از اعتباراتی که در قانون اشتغال و توسعه روستایی به استان تهران اختصاص یافته به چهار بانک کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید سپرده شده تا در قالب طرح‌های اشتغالزا به روستاییان اعطا شود.
وی افزود: این اعتبارات برای تقویت روستا‌ها و توسعه پایدار و اشتغال پایدار روستایی در تظر گرفته شده که در قالب قانون توسعه اشتغال پایدار روستایی مصوب و به عرصه اجرا رسیده است.
اصحابی ادامه داد: در بررسی صورت گرفته از عملکرد بانک‌های عامل، در استان تهران عملکرد سه بانک تا حدودی مثبت نبود که یکی از علل آن عدم ارسال طرح‌های توجیه دار توسط شهرستان‌ها بوده است.
وی تصریح کرد: نقش اول در بررسی و شناسایی طرح‌ها را بخشداران، دهیاران و معتمدین روستا‌ها ایفا می‌کنند، چراکه اعتبارات تحت عنوان اعتبارات کسب و کار‌ها روستایی و عشایری اختصاص پیدا می‌کند.
اصحابی گفت: از ۲۲ میلیون نفر ساکن مناطق روستایی کشور، حدود یک میلیون بیکار داریم و این در حالی است که جامعه روستایی بعد از چهار دهه انقلاب اسلامی برای اولین بار است که از منابع نظام بانکی بهره مند می‌شوند. در روستا‌ها دستورالعملی تحت عنوان شورای سیاستگذاری توسعه روستایی نوشته شده که در رأس آن فرماندار و با حضور بخشدار، دهیاران، معتمدین و کارآفرینان روستایی تشکیل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ۵/۳ میلیون نفر در کشور فارغ‌التحصیل دانشگاه هستند، گفت: اغلب این افراد دانش دارند، ولی از مهارت بی‌بهره‌اند. اصحابی رتبه کشور در حوزه موانع کسب و کار را ۱۲۳ جهان اعلام کرد و افزود: مشکلات زیادی در صدور مجوز، مساعدت دستگاه‌ها و... وجود دارد که این‌انر باعث سرگردانی کارآفرینان شده است.
اصحابی تأکید کرد: همه باید پای کار باشیم تا کارآفرین پشت در اتاق مسئولان معطل نماند. صندوق کارآفرینی امید از لحاظ قوانین نظام بانکی انعطاف‌پذیر است و در چارچوب آیین‌نامه‌ها منعطف حرکت می‌کند. صندوق کارآفرینی امید از سال ۷۰ راه اندازی شد و با تسهیلات قرض‌الحسنه ۴ درصد در کل کشور فعالیت کرد و سالانه یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌کند
که یکصدهزار نفر از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.
معاون صندوق کارآفرینی امید گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که با تسهیلات ارائه شده نزدیک ۱۲۰ هزار فرصت شغلی در سطح کشور ایجاد شود. معمولاً کسب و کار‌های خرد و کوچک را مؤسسات عامل، کمتر حمایت می‌کنند، چون عمر مفید آن‌ها را کم می‌کند و تنها نهاد مالی که این ریسک را پذیرفته صندوق کارآفرینی امید است. اصحابی گفت: در مجموع دولت ۱۸ هزار میلیارد تومان برای جامعه روستایی و عشایری تخصیص داده که از این میزان ۷ هزارمیلیارد تومان جذب و ۴ هزارمیلیارد تومان طرح پذیرفته شده است. استان تهران کمترین جذب اعتبار را در کشور داشته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار