بسیار متأثر از سهراب شهید ثالث و امیر نادری هستم
کد خبر: 1050344
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PF2
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۶
احسان عبدی‌پور در نشست خبری فیلم «میجر» در جشنواره جهانی فجر:
نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «میجر» در نشست خبری این اثر عنوان کرد: بسیار از سهراب شهید ثالث و امیر نادری متأثر هستم، «میجر» دکوپاژ به غایت ساده‌ای دارد و سهم نویسنده از این فیلم، بیشتر از کارگردان آن است.

نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «میجر» در نشست خبری این اثر عنوان کرد: بسیار از سهراب شهید ثالث و امیر نادری متأثر هستم، «میجر» دکوپاژ به غایت ساده‌ای دارد و سهم نویسنده از این فیلم، بیشتر از کارگردان آن است.
احسان عبدی‌پور، نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «میجر» در نشست خبری این فیلم در جشنواره جهانی فیلم فجر با بیان اینکه واضح است که نویسنده در این فیلم بیشتر سازنده است تا کارگردان، گفت: «میجر» دکوپاژ به غایت ساده‌ای دارد و از منظر کارگردانی تنها در طراحی کاراکتر می‌تواند نقش‌هایی داشته باشد. در ادامه محمود کلاری، مدیر فیلمبرداری این اثر سینمایی عنوان کرد: من تجربه همکاری در یک فیلم را با احسان عبدی‌پور داشته‌ام و آن «میجر» است. این فیلم، تجربه متفاوتی برای من از باب شناخت احسان عبدی‌پور بود که فرد بسیار دوست‌داشتنی و دوست خوبی است. حمید فرخ‌نژاد نیز از دوستان قدیمی من است و به دعوت او در این کار حاضر شدم. او درباره رنگ و نور و تونالیته غالب زرد در «میجر» توضیح داد: این فیلم به لحاظ استاتیک بسیار ساده پرداخت شده است و شاید پرداخت رایج سینماتوگرافی را ندارد بلکه سعی شده، همه چیز واقعی باشد و اگر زیبایی و جذابیتی در کلیت فیلم است، به جغرافیای بوشهر و ویژگی‌های آن برمی‌گردد. فروغ قجابگلی، بازیگر «میجر» نیز توضیح داد: وقتی فیلمنامه را خواندم، نقشم را بسیار دوست داشتم. از تهیه‌کنندگی حمید فرخ‌نژاد و محمود کلاری، به عنوان مدیر فیلمبرداری در این کار بسیار خوشحال بودم. همه عوامل پشت صحنه دست به دست هم دادند تا کار خوبی شکل بگیرد.
در ادامه حمید فرخ‌نژاد عنوان کرد: این سومین فیلم من به عنوان تهیه‌کننده است. خاستگاه فیلم که بوشهر بود و حضور احسان عبدی‌پور، دو دلیل اصلی من برای پذیرفتن تهیه‌کنندگی فیلم است. احسان عبدی‌پور را از دوران دانشجویی‌اش می‌شناسم و نبوغ زیادی دارد. همچنین شخصیت او و خانواده‌اش و دِینی که ما همیشه نسبت به زادگاه خود و جنوب داریم، باعث شکل‌گیری این همکاری شد. متأسفانه جای این جنس آثار در سینما مهجور است. بیشترِ آثار به تهران محدود می‌شوند تا فروش داشته باشند، اما بضاعت و ظرفیت شهرستان‌ها در ساخت آثاری در خور، معمولاً مورد توجه قرار نمی‌گیرد. او افزود: هیچ‌یک از ما به جز سینما، شغلی نداریم و گاهی مجبوریم در برخی فیلم‌ها بازی کنیم تا پول باقی‌مانده از آن‌ها را در کار‌هایی مثل «میجر» که باب میل‌مان است، سرمایه‌گذاری کنیم. این بازیگر سینما عنوان کرد: سینما این روز‌ها بیشتر با تجارت و میزان بازگشت سرمایه تعریف می‌شود. یک بازیگر صاحب اسم و رسم، ترجیحاً همیشه کار را نجات نمی‌دهد بلکه بازیگر درست، این هدف را محقق می‌کند، نظیر بازیگران خوب این فیلم که با سوژه درست و فهم و درک کارگردان نتیجه خوبی را رقم زدند.
فرخ‌نژاد ادامه داد: متأسفانه سینمای ما در حال حاضر، سینمای نام‌هاست. من وقتی به کارنامه کاری‌ام برمی‌گردم، می‌دانم گاهی مجبور بوده‌ام، فیلم‌هایی بازی کنم تا بتوانم این جنس فیلم‌ها را بسازم و به احسان گفته‌ام اگر این فیلم فروش رفت، فیلم بعدی را می‌سازیم. عبدی‌پور بیان کرد: یادم است وقتی دانشجو بودم، در حد ۴۰۰ تومن داشتم و در کلاس محمود کلاری ثبت‌نام کردم و بیش از هر دانشی، منتظر بودم که او را ببینم. مادرم همیشه تیتراژ‌ها را که می‌دید، می‌گفت: «احسان کی با محمود کلاری کار می‌کنی؟» و حالا این همکاری اتفاق افتاد. او درباره آشنایی‌اش با حمید فرخ‌نژاد نیز گفت: در سال‌های دانشجویی‌ام فیلمنامه‌ای به یک بازیگر دادم که با او همکاری کنم و این بازیگر حمید فرخ‌نژاد است و الان کنارم نشسته است و با این عزیزان در فیلم بسیار به من خوش گذشت. من عاشق زمان‌های پرت بین پلان‌ها بودم تا با محمود کلاری حرف بزنم. عبدی‌پور عنوان کرد: من بسیار متأثر از سهراب شهید ثالث و امیر نادری هستم و یادم است یک هفته که مرور فیلم‌های شهید ثالث بود، با سختی خودم را از بوشهر به تهران رساندم. کلاری نیز درباره استفاده از لوکیشن‌های بکر بوشهر و شهر‌هایی غیر از تهران، در ارتقای زبان بصری سینما عنوان کرد: بسیاری از مناطق ایران جذابیت‌های بصری خود را دارند، بوشهر نیز بسیار جذاب و نمونه‌ای استثنایی است. من سه بار به آنجا سفر کرده بودم و هیچ‌مرتبه‌ای مثل این‌بار که با تغییراتی نسبت به سفر‌های قبلی من همراه بود، جزئیات را ندیده بودم. ذات شهر و منطقه بوشهر، هنوز حفظ شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار