ریل گذاری همکاری های فرهنگی میان آستان قدس و آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)
کد خبر: 1050269
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PDp
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و معاونت فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در جلسه امضای این تفاهم نامه با بیان این‌که این مجموعه بیش از 120 هزار نسخه خطی، افزون بر 13 میلیون برگ سند و بیش از 30 میلیون منبع مطالعاتی گوناگون را در اختیار دارد، مقام معظم رهبری را بزرگترین واقف نسخ خطی کتابخانه رضوی معرفی کرد و آن را حاکی از اعتماد ایشان به این کتابخانه دانست.

حجت الاسلام سید جلال حسینی هفکری، هم افزایی و همکاری را سه مولفه مهم در همکاری های فی مابین عنوان کرد که زمینه ساز تحقق مرجعیت علمی در آستان قدس رضوی خواهد شد.

وی همچنین تحقق مولفات هم افزایی هم کاری و همفکری را زمینه ای برای خروج کتابخانه های جهان اسلام از گمنامی عنوان کرد و تحقق این مهم را نیازمند ایجاد شبکه ای میان کتابخانه های اسلامی در عرصه بین الملل دانست تا اطلاعات روز را در اختیار محققان قرار دهد.

معاون فرهنگی و معارف قرآن و اهل بیت (ع) نیز در جلسه امضائ این تفاهم نامه گفت: یک میلیون 300 هزار برگ سند ، 200 هزار نسخه کتابخانه ای،2500 نسخه خطی  که قدیمی ترین آن ها متعلق به سال198 هجری با مهر هارون الرشید است و5هزار نسخه چاپ سربی و سنگی را بخشی از داشته های فرهنگی این آستان مقدس برشمرد.

حجت‌الاسلام مهدی احمدی همکاری مابین دو سازمان را دارای سبقه بسیار طولانی عنوان کرد که با گذر زمان شدت و توسعه بیشتری پیدا کرده است.

این تفاهم نامه در راستای بهره‏مندی از توانمندی و ظرفیت‏های دوجانبه علمی، فرهنگی و بهره‌گیری بهینه از امکانات و توانمندي‌هاي علمی، مشاوره‌ای، فناوری و موضوعات مرتبط با حوزه‌های موزه‌ای،‌ کتابخانه‌ای و اسنادی، برای اهداف مشترک و تبادل تجربيات و هم‌افزایی برای پیشبرد اهداف هر دو مجموعه برای مدت 2 سال بین طرفین قرار داد به امضاء رسیده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی