شرکت‌های سرمایه‌پذیر سود مرحله دوم سهام عدالت را واریز نکردند
کد خبر: 1050159
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PC3
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰

 

در حالی که قرار بود شرکت‌های سرمایه‌پذیر ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت را بعد از عید واریز کنند، هنوز کمتر از ۳۰ درصد این سود واریز شده است.
به گزارش فارس، شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت که ۳۶ شرکت بورسی هستند، سود مربوط به عملکرد سال ۹۸ خود را به میزان ۵۰ درصد قبل از عید به حساب ۴۹ میلیون سهامدار عدالت واریز کردند.
همچنین قرار شد ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت بعد از عید و حتی گفته می‌شود در ماه مبارک رمضان واریز شود، اما هنوز این سود واریز نشده است.
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با بیان اینکه باید سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر برای ما واریز شود، گفت: به محض تکمیل‌شدن واریز سود بلافاصله به حساب‌دارندگان سهام عدالت واریز می‌کنیم.
همچنین براساس اطلاعات به دست آمده با وجود اینکه برای همه شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت نامه‌نگاری و تأکید شده است که سود عملکرد سال ۹۸ خود را هر چه سریع‌تر واریز کنند، اما در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از این شرکت‌ها ۵۰ درصد دوم سود را داده‌اند و بقیه مانده‌اند.
البته از ۳۶ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت ۲۹ شرکت سود شناسایی کرده بودند که از این تعداد هم حدود ۳۰ درصد نصفه دوم از سود سهام عدالت خود را واریز کرده‌اند و با توجه به پراکندگی سهامداران عدالت تا زمانی که واریز سود شرکت‌ها کامل نشود، امکان پرداخت سود ۵۰ درصد دوم سهام عدالت
وجود ندارد.
باتوجه به پراکندگی تعداد سهامداران عدالت که به ۴۹ میلیون نفر می‌رسد و نیز اندک‌بودن میزان دارایی سهامداران عدالت بهترین روش و عملی‌ترین شیوه واریز سود به صورت متمرکز و یکجا از طریق سامانه‌های شرکت‌های سرمایه‌پذیر و تسویه وجوه است که این سود هنوز به صورت کامل دریافت نشده و امیدواریم هر چه سریع‌تر سود سهامداران عدالت که از اقشار کم درآمد هستند،
واریز شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار