مجلس از پاسخ وزیر راه و شهرسازی قانع شد
کد خبر: 1050093
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PAz
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ وزیر راه و شهرسازی به سوال نماینده مردم ورزقان قانع شدند.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی سوال الله‌وردی دهقانی نماینده مردم ورزقان از محمد اسلامی درباره روند اجرای دو بزرگراه در ورزقان و تغییر مسیر بزرگراهی در این منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دهقانی در تشریح سوال خود، گفت: ورزقان در حال حاضر جاده اصلی ندارد و همه جاده‌های آن جاده‌های روستایی است. با مذاکراتی که با شرکت مس انجام شد، آنها قبول کردند که پروژه بزرگراه تبریز – اسپیران – آقابابا- نوردوز را تأمین مالی کنند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه یک فساد بزرگ و اختلاس ۳۵ هزار میلیارد تومانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت با عاملیت شرکت ملی مس و برخی همراهان و معاونان از برخی دستگاه‌های کشور انجام شده است و آنان باعث شدند که مسیر پروژه تغییر یابد و اگر این پروژه ادامه پیدا کند، شهرستان ورزقان در بن بست قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: مسیر پروژه به صورت دستوری و خارج از مطالعه تغییر یافته و می‌گویند که ۳۰ درصد پیشرفت داشته، در حالی که اینگونه نیست و هیچ مسئله فنی در آن رعایت نشده است.

دهقانی پس از صحبت‌های وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: از پاسخ‌های وی قانع نشده است از این رو رئیس مجلس شورای اسلامی، پاسخ‌های وزیر راه و شهرسازی را به رأی نمایندگان گذاشت.

در نهایت، نمایندگان با ۱۲۹ رأی موافق، ۵۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر در جلسه، از پاسخ‌های وزیر راه و شهرسازی قانع شدند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار