ازشوخی هاشمی با دوچرخه سواری شهردار تا توهم توطئه در شورای شهر
کد خبر: 1049907
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P7z
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
اعضای شورای شهر تهران تذکراتی را به دلیل تاخیر در بارگذاری نقشه‌های مربوط به طرح‌های موضعی مصوب شورای شهر و افزایش چند برابری اجاره بهای دکه‌های روزنامه‌فروشی به حناچی دادند و لایحه توسعه دوچرخه سواری نیز مورد بحث قرار گرفت.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد سالاری، عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورا نسبت به تاخیر در بارگذاری نقشه‌های مربوط به طرح‌های موضعی مصوب شورای شهر در سامانه طرح تفصیلی توسط سازمان فاوا تذکر داد و گفت: ما در این دوره مدیریت شهری، طرح‌های موضعی ارزشمندی را در راستای افزایش کیفیت زندگی شهروندان مصوب کردیم، اما متاسفانه تاخیر در بارگذاری برخی نقشه‌های این طرح‌ها در سامانه طرح تفصیلی، هزاران نفر از شهروندان را بلاتکلیف گذاشته است.

وی تصریح کرد: طرح تفصیلی منطقه ۲۲ و نقشه‌های آن، چندماه پیش تصویب شد، اما هنوز این نقشه‌ها بصورت کامل در سامانه بارگذاری نشده است و وقتی مردم به حوزه شهرسازی مراجعه می‌کنند، نمی‌توانند جوابی دریافت کنند.

سالاری همچنین با اشاره به اضافه شدن حدود ۱۰۸۰ هکتار به محدوده بافت فرسوده شهر تهران در این دوره، اظهار داشت: هرچند شورای عالی شهرسازی و معماری، این عدد را به ۹۰۰ هکتار، تقلیل داد، اما نقشه‌های همین میزان هم هنوز در سامانه پیاده سازی نشده است تا عملیاتی شود.

توهم توطئه در شورای شهر

وی افزود: طرح موضعی کن چند ماه است که ابلاغ شده و اکنون شهرداری منطقه آماده اجرای طرح است، اما نقشه‌های این طرح نیز بارگذاری نشده اند، این در حالیست که سازمان فاوا می‌تواند در طی یک روز این کار را انجام دهد و این همه تاخیر جای سوال دارد که چرا تصمیمات ارزشمند شورا عملیاتی نمی‌شود و من فکر می‌کنم توطئه‌ای در کار است.

‌افزایش چند برابری اجاره بهای دکه‌های روزنامه‌فروشی

همچنین سالاری نسبت به افزایش چند برابری اجاره بهای دکه‌های روزنامه فروشی در فضای کرونایی تذکر داد و خواستار بررسی موضوع توسط شهرداری تهران و توقف این رویه شد.

وی گفت: موضوع افزایش اجاره بهای دکه‌های روزنامه فروشی در صحن شورای شهر مطرح نشده و گویا در پیوست‌های بودجه بوده آمده است که من درخواست دارم در این فضای کرونایی که کسب و کار تمام مشاغل از جمله دکه داران روزنامه فروشی و سایر دکه داران تحت تاثیر قرار جدی گرفته است، به فوریت جلسه‌ای برای حل این موضوع تشکیل شود و شرکت ساماندهی مشاغل سریعا این رویه را متوقف کند.

نامه فرماندار تهران به شورا موضوعیت ندارد

در ادامه علی اعطا در جریان بررسی نامه اعتراض فرمانداری تهران به گزارش تحقیق و تفحص از شرکت رسا تجارت مبین گفت: روند تحقیق و تفحص، روند مشخصی است و به طور خاص در ماده ۸۱ قانون ذکر شده است که شورای شهر می‌تواند درخواست تعقیب به مراجع قضایی ارائه کند.

وی افزود: شورای شهر می‌تواند درخواست تعقیب ارائه دهد و متخلفی که در گزارش احراز شده است توسط رئیس شورا به قوه قضاییه یا مرجع رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شود.

اعطا تاکید کرد: نکته مهم‌تر این است که بر اساس قانون ذکر شده است درخواست رئیس شورا می‌تواند خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد و نتیجه آن به شورای اسلامی اعلام شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: این موضوعی است بین شورای شهر و دستگاه قضایی و جای تعجب است که با چنین استدلالی که مصوبه هیات تطبیق هم نیست، فرمانداری تهران نامه ارسال کرده و گفته است که شما دسترسی مسئولین قبلی را فراهم نکرده اید.

اعطا با تاکید بر اینکه این نامه بلاموضوع است، خطاب به رئیس شورا گفت که بررسی نامه فرماندار موضوعیت ندارد و شورا باید بر نظر خود اصرار کند.

شوخی هاشمی با دوچرخه سواری شهردار

در ادامه صحن امروز شورا لایحه توسعه دوچرخه سواری در تهران مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و اعضای شورا نظراتشان را مطرح کردند. محسن هاشمی هم در جریان بررسی این لایحه گفت: در لایحه ذکر شود که دوچرخه‌ها باید موتور هم داشته باشد، چون دوچرخه شهردار روز‌های سه شنبه موتوری است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار