انتقاد از بی عدالتی در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی/ دهملایی: بنا گفت محسن نژاد به فکر جهانی باشد!
کد خبر: 1049768
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P5k
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴
مربی مهدی محسن نژاد دارنده ۲ مدال برنز امیدهای جهان و نقره آسیا، با انتقاد از بی عدالتی در تیم ملی کشتی فرنگی، گفت: چرا کادر فنی تیم ملی در وزن ۶۰ کیلوگرم برای المپیک انتخابی نمی گذارد و هیچ فرصتی به مهدی محسن نژاد که در هر رویدادی به مدال رسیده نمی دهد؟
روح الله دهملایی در گفتگو با ایسنا، با انتقاد از اینکه چرا فرصتی به مهدی محسن نژاد فرنگی کار وزن ۶۰ کیلوگرم ایران برای حضور در انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی جهت حضور در المپیک داده نشده است، اظهار کرد: محسن نژاد ۲ سال پشت سر هم در رقابت های قهرمانی امیدهای جهان به مدال برنز رسید و ماه گذشته نیز در رقابت های آسیایی بزرگسالان با ناداوری در فینال به مدال نقره آسیا رسید.

مربی سازنده استان خوزستان، افزود: ضمن احترامی که برای آقای بنا قائل هستیم اما واقعا هیچ پاسخی برای مردم بهبهان و خوزستان ندارم که چرا به محسن نژاد هیچ شانسی برای حضور در المپیک داده نشده است؟ انتظار می رفت حداقل این کشتی گیر نیز به تورنمنت اوکراین اعزام شود اما تنها علیرضا نجاتی در وزن ۶۰ کیلوگرم به این مسابقات رفت. برای انتخابی رقابت های جهانی صربستان نیز محسن نژاد به دلیل ابتلا به کرونا نتوانست در انتخابی حاضر شود و همه نیز در جریان این موضوع هستند.


وی در پاسخ به این سوال که آیا با محمد بنا یا مسئولان فدراسیون کشتی دراین باره صحبت کرده یا خیر، گفت: با آقای دبیر و بنا صحبت کردم و گفتم مردم بهبهان از من جواب منطقی می خواهند که چرا هیچ فرصتی به محسن نژاد داده نشده است. بالاخره او از منطقه محرومی آمده و همیشه رویای المپیک را در سر داشته است. او هر کجا هم که اعزام شده به مدال رسیده و کمترین حقش این است که به او نیز فرصت حضور در انتخابی وزن ۶۰ کیلوگرم داده شود.

دهملایی درباره پاسخ محمد بنا به خواسته او، خاطرنشان کرد: هیچ جواب قانع کننده ای نداشت و فقط گفت "محسن نژاد به فکر مسابقات جهانی باشد!"

مربی مهدی محسن نژاد، افزود: ما در کشتی آزاد بالاتر از حسن یزدانی که نداریم، اما او هم آمد انتخابی گرفت و در سایر اوزان نیز انتخابی برگزار می شود اما اصلا مشخص نیست در کشتی فرنگی چه معیاری برای انتخاب نفرات در برخی اوزان مثل ۶۰ کیلوگرم وجود دارد. ما انتظار داریم پاسخ درستی به ما بدهند. چرا باید نماینده این وزن بدون انتخابی راهی المپیک شود؟ نمی خواهم ارزش های نجاتی را زیر سوال ببرم اما محسن نژاد هم حق دارد به او نیز برای رسیدن به المپیک فرصت جنگیدن داده شود. چرا نباید کادر فنی تیم ملی بدون برگزاری انتخابی و اینکه فرصتی به محسن نژاد بدهند، نفر مورد نظر خودشان را انتخاب کنند؟

دهملایی تصریح کرد: روز گذشته(جمعه) دیدید که برای امیرمحمد یزدانی و مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد رقابت انتخابی برگزار شد. تصور خیلی ها این بود که یزدانی پیروز شود اما دیدیم که قیاسی چقدر خوب کشتی گرفت و آمد خودش را اثبات کرد و المپیکی شد. در همه جای دنیا انتخابی ملاک کار است اما در تیم ملی کشتی فرنگی ایران روش عادلانه ای پیاده نمی شود. وزن ۶۰ کیلوگرم تنها وزنی است که هیچ فرصتی به بقیه کشتی گیران برای حضور در انتخابی داده نشد. در ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی انقدر خوب بود که جایی برای حرف و حدیث نگذاشت، در ۷۷ کیلوگرم، محمدعلی گرایی به همراه کاویانی نژاد به اوکراین اعزام شد، در ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم نیز قرار است کشتی گیران به تورنمنت لهستان اعزام شوند. نجاتی در انتخابی مسابقات جهانی صربستان نیز در غیاب محسن نژاد که کرونا داشت، در حالیکه ۵ بر صفر از ناصر پور عقب بود که در نهایت ۵ بر ۵ موفق شد او را شکست بدهد، بنابراین اگر بخواهند ملاک را آن مسابقات بگذارند، باز هم برد قاطعی بدست نیاورده است.

وی با تاکید بر اینکه تنها به دنبال احقاق حق شاگردش است، گفت: ما نه دنبال این هستیم که آرامش کشتی فرنگی را به هم بزنیم و نه دنبال تخریب کسی هستیم، ما فقط دنبال حق هستیم. اگر محسن نژاد حقی دارد پس بگویند چرا انتخابی برگزار نشده و فرصتی به او نمی دهند؟ اگر هم حقی ندارد کادر فنی بیاید و به مردم بهبهان و خوزستان بگوید چه دلایلی برای حذف او داشته اند؟ مثل کشورهای آمریکا، روسیه و... باید عدالت سرلوحه کار باشد و همه حتی قهرمان المپیک بیایند و انتخابی بگیرند تا بر اساس مبارزه انتخابی نفرات شایسته به المپیک بروند نه اینکه بدون هیچ توضیحی برخی ها را حذف کنند. واقعا به عنوان کسی که سال هاست در کشتی مربیگری می کنم هیچ دلیل قانع کننده ای برای کنار گذاشتن محسن نژاد پیدا نکردم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار