طرح «موتورسوارخوب» در تهران کلید خورد
کد خبر: 1049312
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OyO
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت از اجرای طرح «موتورسوارخوب» خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سرهنگ علی همه‌خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت در گفتگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس از اجرای طرح موتور سوار خوب در شهر تهران و تشویق موتور سواران قانونمند و اخطار جدی به راکبین موتورسوار متخلف خبر داد.

سرهنگ همه خانی در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: طرح موتورسوار خوب با مشارکت اداره امور شهروندی شهرداری تهران در سطح شهر تهران آغاز شده و موتورسواران متخلف توسط عروسک داور فوتبال به صورت نمادین کارت زرد و قرمز دریافت می‌کنند؛ بدین صورت که عروسک شبیه به داور معروف ایتالیایی کولینا به راکبین موتورسوار متخلف به صورت نمادین کارت زرد و قرمز می‌دهد.

وی گفت: پلیس راهور تهران بزرگ در این طرح از تمام ظرفیت‌های فرهنگی در جهت ارتقا سطح فرهنگ ترافیک و کاهش تخلفات به خصوص در حوزه موتورسواران که آمار بالایی در بحث تصادفات جرحی و فوتی دارند استفاده می‌کند.

همه خانی افزود: در واقع این طرح یک اقدام نمادین است که قرار است از ظرفیت بازیکن محبوب فوتبال برای اثرگذاری بهتر برروی رفتار‌های موتورسواران بهره کرد.

وی تصریح کرد:این طرح که با مشارکت اداره امور شهروندی شهرداری تهران و با استفاده از شخصیت‌های جذاب فوتبالی و ورزشی مانند کریستین رونالدو و لیونل مسی و با توجه به جدیت داور ایتالیایی جناب پیر لویی جی کولینا داور معروف ایتالیایی اجرا می‌شود قرار بر این است که به صورت فانتزی با اجرای طرحی نمادین و با استفاده از عروسکی شبیه به این بازیکنان و داور محبوب، به موتورسیکلت سوارانی که به هر نحوی در سطح معابر تخلف می‌کنند توسط این عروسک کارت زرد و قرمز داده شود تا بتوانیم اثرات مثبت این اقدام را در رفتار‌های آتی این راکبین شاهد بوده و باعث ارتقا سطح فرهنگ ترافیک موتورسواران در سطح شهر تهران باشیم.

همه خانی گفت: در این طرح موتورسیکلت سوارانی که رفتار‌های خوب ترافیکی دارند و همواره از کلاه کاسکت استفاده کرده و مدارک آن‌ها کامل است و پلاکشان مخدوش نیست نیز مورد تشویق این داور عروسکی قرار خواهند گرفت.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به این موضوع که این طرح فرهنگی در تکمیل طرح موتور یار اجرا می‌شود اظهار امیدواری کرد: طرح‌های فرهنگی-آموزشی که پلیس راهور تهران بزرگ آن‌ها را بدون انتقال موتورسیکلت‌ها به پارکینگ اجرا می‌کند بتواند سطح آموزش و مهارت‌های ترافیکی را با ایجاد رفتار‌های ترافیکی مثبت در بین قشر موتورسواران افزایش دهد و شاهد کاهش تخلفات و تصادفات این گروه از رانندگان در سطح شهر تهران باشیم.
 
طرح «موتورسوارخوب» در تهران کلید خورد
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار