آقای دکتر نمکی، این کجا و آن کجا؟
کد خبر: 1049161
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ovx
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
از دیدگاه شما چرا رهبر معظم انقلاب اسلامی تحقق سیاست‌های کلی جمعیت را مکررا از وزرای بهداشت مطالبه کرده اند و نه از وزرای مسکن و کشور و. مگر نه اینکه ایشان نیز تولیت کلان مساله جمعیت کشور را بر عهده وزارت بهداشت می‌دانند و مگر نه اینکه مجری اصلی قانون تنظیم خانواده در دهه‌های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ نیز وزارت بهداشت بوده است؟
سرویس جامعه جوان آنلاین: صالح قاسمی کارشناس تحولات جمعیت در نامه‌ای سرگشاده به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نکاتی را یادآور شد.

در این نامه آمده است:

حضور وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سلام علیکم

سخنرانی حضرتعالی در جمع روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در روز ملی جعیت را خواندم و از اینکه چگونه مکنونات قلبی و حقیقت درونی خویش را فاش ساختید، هم متحیرم و هم خوشحال، لذا بر خود فرض میدانم مطالبی را برای شما، همه کارشناسان، دلسوزان و نهاد‌های مسئول یادآوری کنم و یک مرور تطبیقی بین قول و فعل حضرتعالی ارائه دهم.

جناب آقای وزیر، هنوز این عبارات حضرتعالی را بخاطر دارم که مکررا فرمودید: من عاشق رهبری ام. رابطه من با رهبر انقلاب رابطه مرید و مراد بود، اما الان به عاشق و معشوق تبدیل شده است.
مزید اطلاع شما و از آنجائی که گوشم از شعار‌های انقلابی گری و نمایش‌های ولایتمداری جماعت لیبرال پر شده است، باید مستحضر باشید، مدت هاست که افراد را از روی کارنامه عملکرد و اقدامات عینی آن‌ها قضاوت می‌کنم و نه آنچه بازیگران عرصه سیاست برای ثبت در رسانه‌ها بر زبان می‌رانند.

آقای دکتر، در حالی بغض کرده و محبت تان به رهبر حکیم انقلاب را در رسانه‌ها فریاد می‌زنید که به تصریح خودتان دو بار و بر اساس اطلاع بنده، سه مرتبه بطور مستقیم و خصوصی مخاطب ایشان بوده اید و معظم له طی سال سه مرتبه اجرای سیاست‌های کلی جمعیت را از شخص حضرتعالی مطالبه کرده اند. لطفا خودتان قضاوت کنید که باید آن شعار‌های ژورنالیستی و نمایش‌های پوپولیستی شما را باور کنم یا این بی توجهی محض حضرتعالی به فرمایشات صریح و مطالبات مکرر معظم له را. لطفا بفرمایید در پاسخ به دستور چندباره و خصوصی مراد و معشوق تان (مدظله‎العالی)، آیا تا کنون حتی یک گزارش عملکرد جمعیتی منتشر کرده نموده و یا به دفتر معظم له تقدیم کرده اید.

از دیدگاه شما چرا رهبر معظم انقلاب اسلامی تحقق سیاست‌های کلی جمعیت را مکررا از وزرای بهداشت مطالبه کرده اند و نه از وزرای مسکن و کشور و. مگر نه اینکه ایشان نیز تولیت کلان مساله جمعیت کشور را بر عهده وزارت بهداشت می‌دانند و مگر نه اینکه مجری اصلی قانون تنظیم خانواده در دهه‌های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ نیز وزارت بهداشت بوده است؟

جناب آقای وزیر، از طرفی با صدای بلند شعار ولایتمداری می‌دهید و از طرفی نشست تخصصی جمعیت در وزارت بهداشت را بدون دلیل و بی سرو صدا لغو نموده و در پاسخ پیگیری دفتر رهبر معظم انقلاب مدعی می‌شوید: درصدد همایشی جامع‌تر و دقیق‌تر هستم. ایکاش می‌فرمودید، آیا گذشت سه سال از زمان همایش لغو شده، برای طراحی و اجرای نشست جامع‌تر و دقیق‌تر مورد نظرتان کافی نبوده است؟
آقای دکتر، از یک سو خود را مرید رهبری معظم می‌خوانید و از سوی دیگر در مخالفت آشکار و سیاسی با تنها طرح جمعیتی موجود در مجلس شورای اسلامی با شورای محترم نگهبان مکاتبه می‌کنید. البته از منظر نگارنده ابدا عجیب نیست که وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید چگونه در مقام دفاع از منافع چند ده میلیاردی مافیای انحصاری مجریان غربالگری دست به قلم می‌شود، ولی در مقابل چشم‌های خود را بر روی ۱۸۰.۰۰۰ مورد خطای مثبت کاذب در فرآیند معیوب غربالگری و ایجاد فشار‌های شدید عصبی و تحمیل میلیارد‌ها تومان هزینه بر زوج‌های جوان می‌بندد.

خاطر نشان می‌کنم طرح جامع جمعیت در مجالس نهم و دهم به علت مخالفت‌های دولت تدبیر و امید ناکام ماند و در ادامه با عنوان طرح جوانی جمعیت در مجلس یازدهم مصوب شد که در روند رسیدگی در شورای نگهبان با مخالفت‌های برخی جریانات سیاسی معلوم الحال، مالکان ابر سرمایه دار آزمایشگاه‌های انحصاری ژنتیک و شخص حضرتعالی در کسوت وزیر بهداشت روبرو گشت.

جناب آقای دکتر نمکی، از طرفی مدعی عشق رهبری می‌شوید و در دیدارتان با جناب آقای دکتر بانکی پور ریاست محترم کمیسیون مشترک مجلس شورای اسلامی از اهمیت بی بدیل جمعیت کشور سخن می‌گویید و از دیگر سو، در نشست اخیرتان با تکرار کلیدواژه مشهور نئومالتوسین‌ها (کیفیت جمعیت) به مقابله با سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب می‌روید و استاد و مشاور عالی خود را که یکی از برترین کارشناسان و دلسوزان جمعیت کشور است، به غیر اخلاقی‌ترین شکل ممکن عزل می‌کنید. یک بار دیگر پیشنهاد می‌کنم در ادامه این جمله خودتان را با یکی از بیانات مقام معظم رهبری در موضوع جمعیت مقایسه کرده و صداقت خودتان را در عشق به معظم له قضاوت کنید.

رهبر معظم انقلاب در یکی از تاکیدات پنجاه و چهار باره خود بر مساله جمعیت کشور می‌فرمایند: یکی از خطراتی که وقتی انسان درست به عمق آن فکر میکند، تن او میلرزد، این مسئله‌ی جمعیّت است؛ که من به آقای دکتر هاشمی هم به‌نظرم یک جمله‌ی کوتاهی گفتم، با آقای دکتر روحانی هم مفصّل صحبت کردیم؛ مسئله‌ی جمعیّت را جدّی بگیرید؛ جمعیّت جوان کشور دارد کاهش پیدا میکند. یک جایی خواهیم رسید که دیگر قابل علاج نیست. یعنی مسئله‌ی جمعیّت از آن مسائلی نیست که بگوییم حالا ده سال دیگر فکر میکنیم؛ نه، اگر چند سال بگذرد، وقتی نسل‌ها پیر شدند، دیگر قابل علاج نیست. (رهبر معظم انقلاب ۱۹/۰۹/۱۳۹۲)

و حضرتعالی در روز ملی جمعیت اظهار کردید: رشد جمعیت از نظر کمّی به‌اندازه کیفیت جمعیت، مهم نیست. کیفیت جمعیت در جوامع به‌مراتب مهمتر از کمّیت آن است. اگر نتوانیم کمّیت را به سمت و سوی کیفیت مدیریت کنیم، جمعیتی طغیانگر، معتاد، گرفتار، خشن و حادثه‌آفرین خواهیم داشت. این یعنی اگر رشد کیفی در جمعیت نداشتیم، کمّیت ما را له می‌کند. (دکتر نمکی ۳۰/۰۲/۱۴۰۰)

آقای نمکی، در پی یافتن سندی که تحت عنوان سند صیانت از جمعیت رونمایی کردید، خیلی جستجو کردم، ولی غیر از توضیح برخی از مدیران وزارت بهداشت، چیزی نیافتم. ضمن اینکه این اولین بار نیست که شاهدم یک مدیر دولتی برای تکمیل رزومه عملکرد خویش و در پایان دوره مسئولیت خود اقدامات نمایشی را در موضوعاتی که هیچ اعتقادی به آن‌ها ندارد، انجام می‌دهد و برای دولت و وزیر بعد از خود سند نگاری کرده و با آن اسناد عکس یادگاری می‌گیرد. فراموش نکنید که حضرتعالی وزیر دولتی هستید که برنده جایزه جهانی کنترل جمعیت را به ریاست تنها موسسه مطالعات تخصصی جمعیت کشور منصوب نموده و هشت سال از طلایی‌ترین سال‌های پنجره جمعیت ایران عزیز را فرصت سوزی کرده است.

آقای وزیر، آن شعار‌ها و نمایش هایتان کجا و این عملکرد ضدجمعیتی تان کجا؟
اگر مایل باشید، حاضرم با شخص حضرتعالی مباحثه و مناظره‌ای علمی داشته باشم تا عملکرد جمعیتی وزارت بهداشت را شفاف‌تر بررسی کنیم. حرف‌های ناگفته و مستندات منتشر نشده‌ای نیز دارم که متناسب با پاسخ حضرتعالی افشا خواهم کرد، مطالبی که در این مجال نمی‌گنجید!
منبع: فارس
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۴
0
0
البته کوبیدن دکتر نمکی ثواب داره ولی سوال اینه کاهش موالید بر اثر سوئ مدیریت بهدلشت و درمانه اونم فقط بخاطر طرح غربالگری بیماری های پرهزینه ژنتیکی که دمار خانواده رو بعد از تولد درمیاره یا ناشی از بی میلی مجردها به ازدواج و زوج ها به فرزند اوری ناشی از عدم ثبات اقتصادی و پمپاژ انبوه استرسهای سیاسی، اجتماعی، امنیتی، اقتصادی، ... که شوق باروری و امید به اینده فرزندان رو کاهش داده. ضمنا رهبری مستقیما فقط به ایشون نفرمودن . بعلاوه ایا الان میشه بادستور از شما بخواهیم فرزند دیگری بیاورید یا شما باید شرایطش روداشته باشید؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار