كاراكتر «ملسو» سبك زندگي بهداشتي را به كودكان آموزش مي‌دهد
کد خبر: 1049069
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OuT
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۶
در گفت‌وگوي «جوان» با نويسنده «قصه‌هاي ملسو» مطرح شد
نويسنده برنامه تلویزيوني «قصه‌هاي ملسو» مي‌گويد اين برنامه سبك زندگي بهداشتي و پزشكي را به كودكان آموزش مي‌دهد.

نويسنده برنامه تلویزيوني «قصه‌هاي ملسو» مي‌گويد اين برنامه سبك زندگي بهداشتي و پزشكي را به كودكان آموزش مي‌دهد.
اين روزها «قصه‌هاي ملسو» روي آنتن شبكه2 سيما خوش مي‌درخشد؛ برنامه‌اي كه مخاطب آن خردسالان هستند و محتواي متفاوتي از ديگر برنامه‌هاي كودك دارد. ملسو كه يك عروسك بانمك است از سياره ديگري وارد زمين شده و داستان حول محور قضاياي ملسو و خانواده‌اي كه با آنان زندگي مي‌كند، مي‌چرخد. «قصه‌هاي ملسو» با محتواي آموزش‌هاي پزشكي و بهداشتي براي بچه‌ها، ايده نو و بكري را در برنامه‌هاي كودك به جاي گذاشته است؛ آموزش‌هايي مانند مواجهه با سرماخوردگي، اسهال و شب ادراري كه بسياري از خردسالان مبتلا به اين موارد هستند و نياز به آشنايي با اين بيماري‌ها دارند. منصوره خراساني نويسنده اين برنامه در خصوص موضوع و محوريت اين برنامه به خبرنگار «جوان» مي‌گويد: مضمون و محتواي اين سريال مربوط به سبك زندگي‌ای است كه ما بيشتر در حوزه بهداشت و سلامت مانور داديم. در هر قسمت از برنامه به صورت تخصصي به يك موضوع بهداشتي پرداختيم، مثلاً يك قسمت در مورد پرخوري بوده يا خواب به موقع و مسواك زدن.
هدف اصلي اين برنامه ترويج سبك زندگي در حوزه بهداشت و سلامت به كودكان است. اميدوارم كودكان با ديدن اين سريال نكات بهداشتي را آموزش ببينند و رعايت كنند تا از زندگي سالم‌تري برخوردار باشند.
خراساني با اشاره به چگونگي خلق كاراكتر عروسك ملسو گفت: ايده اين عروسك براي من نبود. ما يك شوراي ايده‌پردازي داشتيم كه دو سه ماه در آن شوراي ايده‌پردازي فعاليت مي‌كرديم. خانم عرفاني، خانم هاشم‌پور و آقاي همازاده از اعضاي اين شورا بودند. در اين شورا ما كاراكتر عروسك ملسو را مطرح كرديم، در مورد رنگ عروسك، لباس‌هاي آن و ويژگي‌هایش صحبت كرديم تا ملسو به اين شكلي كه مي‌بينيد درآمد. نويسنده برنامه «قصه‌هاي ملسو» افزود: اين برنامه بيشتر مربوط به كودكان و خردسالان است. براي گروه سني زير ۹ سال مناسب‌تر است و خيلي براي نوجوانان جذابيت ندارد. فكر مي‌كنم با توجه به اينكه موضوع برنامه پزشكي و سبك زندگي است، كودكان ارتباط خوبي با آن برقرار كنند. طنز سريال، ريتم و ترانه‌هاي آن، بازيگران و كارگرداني خوب سريال همه از عواملي هستند كه مي‌تواند در ماندگاري كار مؤثر باشد. اميدوارم كودكان بتوانند با كاراكتر ملسو روزهاي خوبي داشته باشند و خاطرات قشنگ آن براي كودكان ماندگار شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار