فرار مالیاتی ۸ تا ۱۲ هزار میلیارد تومانی وکلا
کد خبر: 1049047
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ou7
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۸

عضو كميسيون امور داخلي كشور و شوراهاي مجلس گفت: وجود درآمد بالا و فرار مالياتي زياد در بين وكلا و پزشكان يك واقعيت است، طبق برآوردها وكلا حدود 8 تا 12 هزار ميليارد تومان فرار مالياتي دارند.
ابوالفضل ابوترابي عضو كميسيون امور داخلي كشور و شوراهاي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با فارس درباره فرار مالياتي وكلا گفت: وجود درآمد بالا و فرار مالياتي زياد در بين وكلا و پزشكان يك واقعيت است. طبق برآوردها، وكلا حدود 8 تا 12 هزار ميليارد تومان فرار مالياتي دارند. با تغيير ساختارهاي اين دو نهاد، اصلاح نظام اداري و استقرار دولت الكترونيك، مي‌توان از اينچنين فرارهاي مالياتي جلوگيري كرد. با استقرار دولت الكترونيك فرار مالياتي همه اقشار از جمله وكلا و پزشكان مي‌تواند به حداقل برسد.
ابوترابي با اشاره به تأثير انحصار در حوزه وكالت بر قيمت استفاده از خدمات حقوقي اظهار داشت: به دليل ايجاد انحصار در وكالت و بالا رفتن قيمت حق‌الوكاله‌ها، به تعرفه‌هاي قانوني در اين حوزه عمل نمي‌شود. در حال حاضر طي توافقات في ما بين وكيل و موكل، قيمت‌هاي بسيار گزافي كه طبق تعرفه‌هاي قانوني هم نيست از موكل درخواست مي‌شود خدمت وكالت بايد با كمترين قيمت و بهترين كيفيت در اختيار مردم قرار بگيرد، اما در حال حاضر نه تنها قيمت خدمت وكالت بالا بوده بلكه فاقد كيفيت نيز هست.
عضو كميسيون امور داخلي و شوراهاي مجلس درباره ارتباط حق الوكاله‌ها با انحصار وكالت گفت: علت قيمت بالا و كيفيت پايين نهاد وكالت، انحصار در پذيرش و تعداد كم وكيل در كشور است. از نظر تعداد پرونده به جمعيت، ايران بين سه كشور اول داراي پرونده زياد است. اين موضوع در كنار تعداد كم وكيل موجود در كشور منجر به انحصار در حوزه وكالت شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار