سؤالات امتحانات نهایی تحلیل می‌شود
کد خبر: 1048988
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OtA
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰
«دستورالعمل تحلیل سؤالات امتحانات نهایی سال ۱۴۰۰» از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: در راستای تجزیه و تحلیل کشوری سؤالات امتحان نهایی نوبت‌های خرداد، شهریور و دی‌ماه، برنامه ابلاغی سال ۱۳۹۹، از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، «دستورالعمل تحلیل سؤالات امتحانات نهایی سال ۱۴۰۰»، به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها، ارسال شد.

بر اساس این دستورالعمل، لازم است ستاد امتحانات استان، تمهیداتی فراهم کند تا در زمان مقرر و قبل از پلمب حوزه‌های تصحیح، اطلاعات درخواستی امتحانات نهایی دروس رشته‌های تحصیلی شاخه نظری دانش‌آموزان روزانه پایه دوازدهم، پس از پایان تصحیح هر درس، طبق دستورالعمل جمع‌آوری، و با دقت و صحت در سامانه (qb) به نشانی http://qb.medu.ir بارگذاری شود.

در بخش‌هایی از این دستورالعمل آمده است: با توجه به اینکه تمام دروس امتحانات نهایی رشته‌های تحصیلی شاخه نظری دانش‌آموزان روزانه پایه دوازدهم، مندرج در برنامه امتحانات نهایی، در ارزیابی کشوری، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، لازم است:

کد کاربری مجزا برای تمامی حوزه‌های تصحیح و سرگروه‌های آموزشی استان و مناطق، توسط رئیس اداره سنجش استان تعریف و در اختیار رؤسای حوزه‌های تصحیح قرار گیرد.

رئیس یا منشی حوزه تصحیح برای هر درس، نمون برگ‌های درخواستی را به صورت کاملاً تصادفی و جداگانه (دخترانه با کد داوطلبی زوج و پسران با کد داوطلبی فرد) انتخاب و در سامانه (qb) وارد کنند.

نمرات تصحیح نهایی مصحح دوم یا مصحح سوم (در صورت وجود)، در تکمیل نمون برگ‌ها ملاک عمل قرار گیرد. درج شماره داوطلبی در سامانه (qb)، جهت تحلیل‌های تکمیلی و ارسال اوراق نمونه مورد درخواست به مرکز الزامی است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار