تلاش ها برای کاهش خاموشی ها در البرز ادامه دارد
کد خبر: 1048945
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OsT
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
سرپرست شرکت توزیع برق استان البرزعنوان کرد
سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز با اشاره به اینکه روند خاموشی های در استان طی ۲ روز گذشته افزایشی بود، گفت: تلاش ها بر کاهش خاموشی ها در استان معطوف شده است.

رامین فرج اظهارداشت: برنامه خاموشی ها برای استان البرز طی روز شنبه هفته جاری ۲۴۰ مگاوات و ساعت خاموشی نیز از ساعت ۱۰ صبح اجرایی شد که روز یکشنبه این برنامه تغییر کرد.

وی با اشاره به اینکه خاموشی های یکشنبه ۲ ساعت زودتر آغاز شد، خاطر نشان کرد: دراین مدت تمام نقاط استان البرز در ۲ مرحله ۲ ساعتی با قطع برق مواجه شدند.

سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز اظهارداشت: بخش عمده تامین آب مشترکان استان البرز از چاه ها صورت می گیرد که درزمان قعطی برق این مشترکان ازنعمت آب نیز محروم خواهند شدکه طی روز های آینده تلاش می کنیم سهم استان را در زمینه خاموشی ها کاهش دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت رمز ارزها بیان داشت: هر چند میزان مصرف رمرز ارزها بالا است اما تاکنون عامل بحران در خاموشی ها شناخته نشده اند؛ رمز ارز ها در تمام کشورهای دنیا بر اساس میزانی که در سایت ها به گردش افتاده است و حدود۳۰ هزارمگاوات برق مصرف می کنند.

فرج افزود: مصرف رمز ارز ها در ایران حدود چهار تا پنج درصد از کل مصرف دنیا است و به حدود یک هزارو ۵۰۰ مگاوات در کشور می رسد.

سرپرست شرکت توزیع برق استان البرزاظهارداشت: میزان مصرف رمز ارز ها در استان البرز کمتراز ۲۵مگاوات است که حدود ۱۷ مگاوات رمز ارز قانونی بوده وشرکت هایی که انشعاب برق باتعرفه صادراتی برای رمز ارز خریداری کرده اند، بر اساس قراردادی که با شرکت توزیع برق استان دارند در زمان کم باری مصرف باید از برق استفاده کنند.

وی ادامه داد:براساس قراردادی که فیما بین این شرکت ها و شرکت توزیع برق استان وجود دارد، در زمان پیک مصرف به آنها برق واگذارنمی شود و بر این اساس از روز گذشته برق این شرکت ها قطع شده است.

این مسوول گفت: حدود سه هزار رمز ارز غیرمجاز نیز در استان البرز تاکنون شناسایی و کشف شده و در این زمینه شرکت برق استان البرز به صورت مستمر و جدی فعالیت می کند.

فرج افزود: با توجه به اینکه مشکل خاموشی ها ممکن است تا پایان تابستان امسال ادامه داشته باشد، انتظار می رود مردم استان با صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق از وقوع خاموشی ها در ماه های پیش رو جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد که اگر مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند، شرکت توزیع برق استان البرز و کشور نهایت تلاش خود را برای پیشگیری از قطعی برق به عمل خواهند آورد.

فرج ادامه داد: خاموش کردن لامپ های اضافی، استفاده از لامپ های کم مصرف ، استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برق در ساعات پیک مصرف برق، مهمترین اقدام برای صرفه جویی در مصرف انرژی و پیشگیری از خاموشی برق است.

سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز اظهار داشت: افزایش مصرف برق در ماه های گرم سال بیشترین فشار را به شبکه توزیع برق کشور وارد می کند که تنها با فرهنگ سازی و مشارکت مردم می توان از این مشکل جلوگیری کرد.

شرکت توزیع برق استان البرز بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک دارد. تابستان و زمستان سال گذشته افزایش مصرف برق در کشور سبب خاموشی های مقطعی شد که استان البرز از این امر مستثنی نبود.

با توجه به اینکه استان البرزیکی از شهرهای صنعتی کشورمحسوب می شود و حدود ۴۰ درصد مصرف برق در این استان را صنعت به خوداختصاص داده استمی بایست برای حمایت از صنعت وکاهش مشکلات صنایع سهم استان از خاموشی ها کاهش یابد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار