دستگیری ۲۱۷ نفر از اراذل و اوباش پایتخت در طرح اقتدار
کد خبر: 1048180
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Og8
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد
سردار رحیمی گفت: ۲۱۷ نفر از اراذل و اوباش سطح دار پایتخت دستگیر شدند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه اولین مرحله طرح اقتدار در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: در اولین مرحله طرح اقتدار در سال جدید با اراذل و اوباش برخورد شد.

وی افزود: ۱۱۷ محله و مکان از جمله پارک‌ها، تفرجگاه، سفره خانه‌ها و قهوه خانه‌ها پاکسازی شدند و به پرونده ۱۱۸ مورد رفتار اوباش گرایانه اراذل و اوباش رسیدگی شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ۸۶ پرونده مربوط به شرارت، عربده کشی و ضرب و جرح و ۱۹ پرونده مربوط به مزاحمین نوامیس و محلات، ۹ پرونده مربوط به سلاح غیر مجاز و ۴ پرونده نیز برای مشروبات الکلی بود.

سردار رحیمی تصریح کرد: ۲۱۷ نفر از اراذل و اوباش سطح دار، عاملان نزاع و درگیری، مزاحمین نوامیس، حاملان سلاح غیر مجاز، توزیع کنندگان مشروبات الکلی و مواد مخدر و گردانندگان مراکز قمار و فساد دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: بیش از ۱۰۹ سلاح جنگی، شکاری و شبه سلاح به دست آمد و ۱۶۳ قبضه سلاح سرد از این افراد کشف و ضبط شد.

وی گفت: در مجموع با توجه به اینکه یکی از اهداف ما اصناف هستند، ۵۳ واحد صنفی که محل تردد، پاتوق و اوباش گری اراذل و اوباش بود پلمب شدند و در کنار فضای حقیقی از فضای مجازی هم غفلت نشد و ۵۸ تارنما را کنترل و رصد کردیم که در ۳۲ مورد آن‌ها اقدامات مجرمانه درخصوص ترویج فرهنگ اوباش گری، کری خوانی و... انجام می‌شد که ادمین‌های آن‌ها شناسایی و صفحه‌ها بسته شدند.

سردار رحیمی تصریح کرد: عاملان تیراندازی که منجر به جرح و ایجاد رعب و وحشت در محلات یافت آباد و شهرک ولیعصر شده بودند، دستگیر شدند، دو گروه از اراذل و اوباش این محلات که به طور مکرر اقدام به تیراندازی می‌کردند، آخرین بار با تیراندازی به سمت شهروندان تعدادی را مجروح و خودرو‌های پارک شده در خیابان را نیز تخریب کردند و پس از آن متواری شدند و به شهرستان چالوس فرار کردند که در نهایت توسط همکاران ما دستگیر شدند و دو قبضه کلت کمری و ۱۳ فشنگ نیز از آن‌ها کشف شد.

وی ادامه داد: گروه دیگری که در منطقه فلاح بودند به صورت خانوادگی اقدام به اوباش گری، اخلال در نظم و امنیت می‌کردند که آخرین بار اقدام به توهین، ضرب و جرح، فحاشی، قدرت نمایی و ... کردند که در نهایت توسط همکاران ما در یک اقدام ضربتی شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اضافه کرد: دو گروه از اراذل و اوباش منطقه خاک سفید که تکرار جرم داشتند و بسیاری از خودرو‌ها و اموال عمومی را تخریب می‌کردند، دستگیر شدند. دو گروه ۱۰ نفره بودند که هر دو گروه دستگیر شدند و تعدادی سلاح سرد هم از آن‌ها کشف شد.

وی افزود: اراذل و اوباش و عاملان ضرب و جرح وحشیانه در منطقه تهرانپارس که دارای سوابق متعدد اوباش گری، زورگیری و خفت گیری بودند، در یک اقدام عملیاتی توسط نیرو‌های پلیس دستگیر شدند.

سردار رحیمی درخصوص گرداندن اوباش در محلات، گفت: مشکلی برای انجام این کار نداریم، چراکه اقدامات نیروی انتظامی در چارچوب قانون بوده است.

وی درباره اجرای طرح رعد در سال جاری تصریح کرد: دومین مرحله از طرح رعد در سال ۱۴۰۰ و چهل و چهارمین طرح رعد از ابتدا تا کنون در پلیس پیشگیری پایتخت به مرحله اجرا درآمد.

سردار رحیمی ادامه داد: بالغ بر ۳۰ هزار اموال مسروقه مردم کشف و ۸۲۷ نفر سارق، زورگیر و مالخر نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: تعدادی از این افراد در قالب ۳۷ باند عمل می‌کردند که دستگیر شدند و ۱۴۹ دستگاه خودرو از آن‌ها کشف شد.

وی افزود: سرنوشت ۸۸۹ پرونده مشخص شد و ۸۵ نفر از محکومان متواری نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: ۱۳ میلیارد تومان از اموال مسروقه مردم کشف و ۱۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری از مجرمان کشف شد.

وی ادامه داد: ۲۰ پرونده کالای قاچاق به اجرا گذاشته شد و ۱۷ نفر از قاچاقچیان کالا دستگیر شدند و ۵ هزار و ۶۷۰ کالای قاچاق نیز کشف شد.

سردار رحیمی بیان کرد: پاکسازی نقاط آلوده از لوث وجود متجاهرین در دست اقدام قرار گرفته است که ۲۶۰ نفر از خرده فروشان در این طرح دستگیر شدند و ۱۳ کیلوگرم مواد مخدر از آن‌ها کشف شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: ۵۴ نفر در ارتباط با سی دی و اقلام غیراخلاقی نیز دستگیر شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار