منابع آلاینده خلیج فارس پایش می‌شوند
کد خبر: 1047359
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OSt
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
مدیرکل دفتر بررسی و مقابله با آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پایش منابع آلاینده خلیج فارس در دستور کار قرار دارد.
محمود رضایی در نشست خبری که امروز در سازمان حفاظت محیط زیست به‌صورت آنلاین برگزار شد، درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با آلودگی‌های دریایی اظهار کرد: طی امسال پایش منابع آلاینده خلیج فارس و دریای عمان در دستور کار قرار گرفته است. ازجمله این منابع آلاینده می‌توان به صیادی، فعالیت‌های کشاورزی اشاره کرد اما مهمترین منابع آلاینده دریا تاسیسات نفتی، سکوها، پالایشگاه‌ها و... هستند که برنامه‌ای برای پایش این منابع درنظر گرفته شده است.

به گفته وی پایش بنادر صیادی در سیستان و بلوچستان انجام شده است و سایر منابع آلاینده نیز به‌تدریج پایش خواهند شد.

در بخش دیگری از این نشست مهری اثنی عشری - مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران - گفت: طرح حفاظت از تالاب‌های ایران که سندی پنج ساله است در سال دوم اجرا قرار دارد و همزمان فعالیت‌هایی با همکاری دولت ژاپن از سال ۲۰۱۴ تاکنون درحال اجرا است.

وی ادامه داد: از سال ۲۰۱۴ تاکنون در حوضه دریاچه ارومیه اقداماتی ازجمله استقرار کشاورزی پایدار، استفاده از ابزارهای نوآورانه در این حوضه و توجه به معیشت جوامع محلی صورت گرفته است.

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران تاکید کرد: تمرکز اصلی ما در حوزه احیای تالاب‌ها استفاده از امکانات نرم‌افزاری و تغییر شیوه‌های بهره‌برداری است.

اثنی عشری در ادامه با بیان اینکه درحوزه کشاورزی پایدار در ۱۸۳ روستا در حوضه آبریز دریاچه ارومیه فعالیت‌هایی صورت گرفته است، اظهار کرد: برنامه ما این است که دستاوردها در حوضه دریاچه ارومیه را به سایر تالاب‌های کشور تعمیم دهیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار