کلاهبرداری ۱۴ میلیارد تومانی از تاجر پسته با رسید جعلی
کد خبر: 1047222
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OQg
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۹
مردان فریبکار که متهم هستند با رسید جعلی موفق به کلاهبرداری ۱۴‌میلیارد تومانی از تاجر پسته شده بودند محاکمه شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سال گذشته مرد میانسالی به اداره پلیس رفت و از چند مرد جوان به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد. او در توضیح گفت: «من تاجر پسته هستم. چند سالی است وارد کننده پسته هستم و مدتی قبل تصمیم گرفتم یک دستگاه سورت که برای بسته بندی پسته است خریداری کنم. دستگاه خارجی بود و باید از یک کشور دیگر وارد می‌کردم. برای این کار با چند مرد جوان که در یک شرکت عمرانی کار می‌کردند آشنا شدم. وقتی در این مورد با آن‌ها صحبت کردم قبول کردند و مدعی شدند با کشور‌های مختلف در ارتباط هستند و می‌توانند این دستگاه را از کشور آلمان خریداری کرده و سپس وارد کشور کنند.» شاکی ادامه داد: «برای انجام این کار مبلغ ۱۴‌میلیارد تومان به حسابشان واریز کردم. مدتی گذشت، اما خبری نشد. وقتی پیگیر شدم آن‌ها مدارکی نشان دادند که گویا این مبلغ به حساب شرکت آلمانی واریز شده بود، اما هنوز دستگاه تحویل آن‌ها نشده بود. چند ماهی گذشت تا اینکه بار آخر به دیدنشان رفتم که با دیدن مدارک واریز پول متوجه شدم جعلی است و آن‌ها دروغ می‌گویند. از آن‌ها به اتهام کلاهبرداری شکایت دارم.»

با طرح این شکایت تلاش برای دستگیری چهار مرد جوان آغاز شد تا اینکه متهمان شناسایی و بازداشت شدند. اعضای این باند وقتی تحت بازجویی قرار گرفتند مشخص شد مدارک واریز پول جعلی بوده و این مبلغ به حساب شرکت مورد نظر واریز نشده است. با اقرار متهمان و کامل شدن تحقیقات چهار مرد جوان راهی زندان شدند، اما با قرار وثیقه آزاد شدند. پرونده در حال کامل شدن بود که متهمان با پرداخت بدهی خود به شاکی توانستند رضایت او را جلب کنند.

به این ترتیب پرونده از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا اینکه در اولین جلسه رسیدگی مقابل هیئت قضایی شعبه پنجم دادگاه قرار گرفت. بعد از اعلام رسمیت جلسه، متهمان یک به یک در جایگاه قرار گرفتند و با ابراز پشیمانی از خودشان دفاع کردند. در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار