«کشک» عزیزی‌خادم!
کد خبر: 1047057
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OO1
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۸
فریدون حسن
نزدیک به سه ماه از ریاست شهاب‌الدین عزیزی‌خادم بر فدراسیون فوتبال می‌گذرد؛ سه ماهی که درست مثل روز‌های قبل از انتخاب این چهره جدید برای ریاست فدراسیون فوتبال فقط در حدحرف زدن و وعده‌های قشنگ دادن سپری شده است با این تفاوت که قبل از انتخابات عزیزی‌خادم خودش حرف می‌زد، اما حالا هم مجیزگو زیاد دارد و هم متأسفانه رسانه‌هایی که برایش سر ودست بشکنند و به‌به و چه‌چه سر دهند.

بد نیست کمی به عقب برگردیم، عزیزی‌خادم همان کسی است که در جریان مبارزات انتخاباتی برای رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون فوتبال برنامه‌ای ۳۲ صفحه‌ای ارائه داد که قرار بود ساختار ناقص و پرایراد فوتبال ایران را اصلاح نماید؛ همان برنامه‌ای که در آن مقرر شده بود درآمد ۲۵۰ میلیاردی سالانه نصیب فوتبال شود، آن هم از طرق مختلف نظیر حق پخش، کمک از وزارت ورزش، صنایع، فروش البسه، فروش بلیت، اسپانسرها، سامانه هواداری، سازمان لیگ و کمک‌های مردمی و...

عزیزی‌خادم در خصوص مسائل مالی برنامه‌های دیگری هم داشت که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تدوین یک برنامه «استراتژیک» بازاریابی جدید به منظور ایجاد درآمد حداقل ۱۰ میلیون یورویی در سال و انجام «برندینگ» در فدراسیون فوتبال و برنامه‌های دیگر با اسامی پرطمطراق و دهان پرکن اشاره کرد.

خب بگذریم، از آن روز‌ها نزدیک سه ماه می‌گذرد، امروز فدراسیون فوتبال ساختمان ندارد که البته عزیزی‌خادم به راحتی می‌تواند تقصیر آن را بر گردن رؤسای قبلی فدراسیون بیندازد و جناب رئیس هم با بی‌خیال شدن تمامی وعده و وعید‌هایش در خصوص درآمدزایی صرفاً به همان مقوله کمک‌های وزارت و صدالبته دولت بسنده کرده و به صورت دائم برای گرفتن پول در حال دیدار با وزیر و وکیل و معاون دولت است و با این روند هیچ بعید نیست و جای تعجب ندارد اگر به زودی متوسل به آخرین بند برنامه‌های خود یعنی کمک‌های مردمی هم بشود.

برای اثبات این نظر کافی است به دیدار اخیر جناب رئیس با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد دیداری که صرفاً برای تأمین بودجه دولتی است و هدفی را دنبال می‌کند که کاملاً مغایر اهداف ازپیش‌تعیین‌شده جناب عزیزی‌خادم است. فوتبال قرار بود با برنامه‌ریزی‌های عزیزی‌خادم و همفکرانش درآمد‌زایی کند و دیگر محتاج کمک‌های دولت و مردم نباشد، اما گویا عزیزی‌خادم به این نکته توجه نداشته که برنامه‌ریزی صرفاً استفاده از عبارات دهان‌پرکن خارجی و گرفتن ژست‌های آنچنانی و سردادن شعا‌های قشنگ نیست که اگر بود اسلاف او در فدراسیون فوتبال خیلی بهتر از او این کار را بلد بودند و می‌توانستند از عهده آن بربیایند.

فدراسیون فوتبال این روز‌ها با ریاست عزیزی‌خادم و حمایت آدم‌هایی که سعی دارند از او به عنوان یک گنج یاد کنند و رسانه‌هایی که سر سفره هستند باز هم چشم به بیت‌المال پول مردم دارد؛ فدراسیونی که خیلی خوب بلد است پز کار‌های نکرده‌اش را بدهد، مثل همان حرف‌هایی که جناب رئیس در خصوص نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا زد. در یک کلمه باید عنوان کرد که خبری از درآمد‌های چندصدمیلیونی و میلیاردی نیست. منتظرش هم نباشید عزیزی‌خادم با به راه انداختن یک شو و نمایش تمام‌عیار و استفاده از بند‌ها و کلمات آنچنانی فقط سعی دارد دستش بیشتر از رؤسای قبلی در جیب بیت‌المال فرو رود و بیشتر از پول مردم برای رسیدن به اهدافش خرج کند.

راستی اگر قرار باشد فوتبال با پول دولت و مردم اداره شود چه نیازی به رئیس دارد؟ همین طور هم کارش راه می‌افتد و نیازی نیست این همه آدم ریز و درشت جمع شوند و از یکی که همه می‌دانیم تعریفی ندارد در حد یک منجی تعریف و تمجید نمایند و بیشتر پول مردم و بیت‌المال را بالا بکشند. در نهایت اینکه جناب عزیز‌ی‌خادم اینگونه که معلوم است چشمتان دنبال بیت‌المال و پول مردم است و برنامه استراتژیک و برندینگ‌تان هم کشک معروف فوتبالی‌هاست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار