قریب به 150 میلیارد ریال به راه ها و ابنیه های فنی استان خسارت وارد شده است
کد خبر: 1047040
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ONk
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
در پی بارش های اخیر؛
مسئول مدیریت بحران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: بارش ها و سیل اخیر نزدیک به ۱۵۰ میلیارد ریال به راهها و ابنیه های فنی استان آذربایجان غربی خسارت وارد کرد.

مهران رسولی اظهار داشت: در پی بارش های هفته اخیر، سیل خساراتی به راهها و ابنیه فنی شهرستانهای نقده ، چایپاره ، پیرانشهر و خوی به مبلغ نزدیک به ۱۵۰ میلیارد ریال وارد کرده است.

وی افزود: در شهرستان نقده سیل باعث آبشستگی شانه و تخریب آسفالت محور روستایی بایزید - شاوله به میزان ۳۰۰ متر شده است و در شهرستان پیرانشهر نیز سیلاب باعث خسارت به زیرسازی و روسازی محور روستایی قبه به طول ۲ کیلومتر و خسارت ۱۵ درصدی به یک دستگاه ابنیه فنی واقع در این محور روستایی شد.

 مسئول مدیریت بحران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: خسارت ناشی از سیل در شهرستان خوی شامل آبشستگی شانه و تخریب آسفالت و مسدود شدن دو دستگاه پل در محور سه راهی ایواوغلی - سه راهی مرکان ، خسارت به روسازی راه اصلی خوی - قطور به میزان ۲ کیلومتر و به مقدار ۱۵ درصد و خسارت وارده به دستگاههای لجن کش در زیرگذر سعید آباد و زیرگذر سه راهی نوابی حوزه استحفاظی این  شهرستان می شود.

رسولی خاطرنشان کرد: در شهرستان چایپاره زیرسازی و روسازی ۱۰ کیلومتر از محور فرعی و روستایی حمزیان خسارت دیده بطوریکه میزان خسارت در بخش زیرسازی ۸۰ درصد و روسازی ۱۰۰ درصد بوده  و به دو دستگاه ابنیه فنی در این محور نیز به میزان ۳۰ درصد خسارت وارد شده است.

 وی اذعان داشت: راهداران از همان لحظات اولیه سیلاب با حضور در محل اقدامات لازم جهت بازسازی و جلوگیری از خسارات بیشتر را انجام دادند و امید است با تلاش شبانه روزی راهداران و تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز برای بازسازی خسارات بوجود آمده شاهد تسریع در بازسازی و زدودن اثرات ناشی از سیل باشیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی