15 نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای در استان اردبیل رفع شد
کد خبر: 1046500
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OF2
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای اردبیل:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای اردبیل گفت: 15 نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای با اعتبار ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در استان که نیمی از آن نقاط پرخطر بوده رفع شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، کلیم الله وثوقی در بازدید از مراحل اجرای پروژه پل عنبرلوی شهرستان پارس‌آباد، در زمینه آخرین اقدامات در بحث تعمیرات اساسی و نگهداری پل‌های بزرگ و ابنیه فنی راه‌ها اظهار داشت: در محورهای مواصلاتی استان اردبیل 5 هزار و 600 عدد پل و ابنیه فنی وجود دارد که راهداران در کنار سایر اقدامات نسبت به نگهداری و تعمیرات این مهم اقدام می‌کنند که در این راستا عملیات تعمیر، احداث، آب‌بندی و تطویل آب چکان‌های 17 پل از جمله پل‌های کنگرلو، سامیان، کمرو عنبرلو با هزینه 4 میلیارد و 200 میلیون تومان انجام شده است.

عضو شورای اداری استان اردبیل ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی، کاهش تصادفات جاده‌ای، شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز را از جمله برنامه‌های مهم این اداره کل دانست و گفت: 15 نقطه حادثه خیز در محورهای آراللو تا کرگان، پمپ بنزین مائده تا نیروگاه،  ما بین تونل 4 و 5،  فرودگاه، پل پریخان، پیچ قبل از روستای بابک، تقاطع گیلارلو، روستای اولتان، پیچ قبل از سه راهی ثمرین، دوربرگردان کشتارگاه، پل عزیزکندی، سه راهی اسمعلی کندی-سه راهی شعبانلو، تقاطع و دوربرگردان انبار نفت، سه راهی سیاب و سه راهی مشیران حذف شد.

وی با بیان اینکه برای حذف و اصلاح نقاط پرحادثه استان اردبیل 3 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار هزینه شده افزود: عملیات حذف 5  نقطه حادثه خیز دیگر نیز در مسیرهای اختصاصی سرازیری شرفه، روستای قصابه،  پیچ بالاتر از رانش، سه راهی تازه کند با تلاش راهداران در حال انجام است.

وثوقی بیان کرد: حذف و اصلاح نقاط حادثه خیز جاده های استان در مسیر روستاهای اسدکندی، اودلو، الهیارلو، احمدآباد، مسیر سرازیری ایلخچی، سه راهی جغناب، پل آقچای، پیچ عسل فروشان، اولین پیچ بعد از تونل، سه راهی میجمیر، پیچ بنیادآباد، پیچ‌های کیلومتر 117 قبل از سه راهی گوسجین، پیچ های پالازهاماری امسال انجام خواهد شد.

عضو شورای اداری استان اردبیل تصریح کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده امسال راهدارخانه مرکزی استان اردبیل با زیربنای 800 مترمربع ، راهدارخانه مرکزی شهرستان مشکین شهر، راهدارخانه‌های آلوارس و سه راهی سرعین و پل عنبرلو در شهرستان پارس آباد به بهره برداری خواهد رسید.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل از انجام مناقصه سیستم روشنایی در مقاطع گردنه کجل در محور اردبیل سرچم و خروجی اردبیل به سمت مغان به طول 20 کیلومتر خبر داد و گفت: درحال حاضر 170 کیلومتر سیستم روشنایی در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل حفاظت و صیانت از راه و حریم آن را خط قرمز راهداری دانست و با قدردانی از حمایت‌های دستگاه قضایی از شناسایی، توقف و قلع و قمع 568 مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز غیرمجاز در استان خبر داد.

وثوقی با بیان اینکه پل عنبرلو در سه راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه راهی ضمن اتصال شهر پارس آباد ، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله کندی و عباس آباد را نیز به مغانسر متصل می کند گفت: بخاطر تصادفات زیاد در محل مذکور از سال 98 ، تعریض زهکش به طول 10 متر، به ارتفاع 4 متر و به دهانه 5 متر و همچنین اصلاح واریانت جدید به طول 200 متر، به عمق 3 متر و به عرض 12 متر اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای شمع‌ها و دیوار برگشتی زهکش این پروژه به طول 70 متر و به ارتفاع 5 متر تصریح کرد: ادامه عملیات اجرای پل با تیر دال فلزی به عرض 10 متر و به دهانه 24 متر در حال انجام است که تاکنون جهت احداث و تعریض پل عنبرلو و بهسازی آن 12 هزار میلیون ریال هزینه شده و برای تکمیل آن جهت افتتاح در هفته دولت امسال مبلغ 10 هزار میلیون ریال اعتبار مورد نیاز است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار