پارک «محیط ‌بان» ازجمله پروژه‌های فاخر کرج است
کد خبر: 1046233
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OAj
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
شهردار کرج در مراسم افتتاح پارک محیط ‌بان :
شهردار کرج در مراسم افتتاح پارک ۱۷ و نیم هکتاری محیط‌بان گفت: پارک محیط‌بان ازجمله پروژه‌های فاخر شهر است که در این دوره مدیریت شهری به بهره‌برداری رسیده است.

علی کمالی زاده اظهار کرد: ازآنجایی‌که توسعه فضای سبز در محلات و مناطق کم برخوردار در اولویت قرار دارد، احداث این پارک در دستور قرار گرفت.

وی با تأکید بر اینکه پارک محیط‌بان ازجمله پروژه‌های فاخر شهر است که در این دوره مدیریت شهری به بهره‌برداری رسیده، هدف از اجرای این اکو پارک را ایجاد توازن بین محیط‌های انسان‌ساخت و محیط‌های بکر دانست و گفت: احداث این‌گونه پروژه‌ها به ایجاد فرهنگ زیست‌محیطی و توسعه پایدار کمک کند.

شهردار کرج در بخش دیگری تأکید کرد: مدیریت شهری در سه سال و نیم اخیر با توجه تورم و رکود اقتصادی حاکم بر کشور توانسته پروژه‌های مختلفی ازجمله عمرانی را اجرا کند.

کمالی زاده با اشاره به افتتاح ۱۷ پارک در این دوره، گفت: سرانه فضای سبز شهر نیز با افزایش سه متری همراه بوده است.

وی در ادامه به اهمیت راه‌اندازی متروی کرج تا پایان بهار ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: تزریق ۱۰۰ دستگاه اتوبوس به‌منظور توسعه حمل‌ونقل عمومی در دستور کار قرار گرفت و عملیاتی شد.

شهردار کرج با اشاره به اینکه مدیریت شهری توسعه حمل‌ونقل عمومی در مناطق کم برخوردار را در اولویت دارد، گفت: در آخرین روزهای سال ۹۹ اتفاق ویژه‌ای به نفع شهر و شهروندان افتاد،  این خبر خوش اختصاص ۶۸۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به حوزه حمل‌ونقل شهری کرج بود.

کمالی زاده در بخش دیگری به افزایش ۵۰ دستگاه اتوبوس به سیستم حمل‌ونقل عمومی کلان‌شهر کرج تا پایان دوره پنجم شورای شهر خبر داد.

دولت «کاخ مروارید» را در اختیار شهرداری قرار دهد

در ادامه این مراسم، عضو شورای شهر کرج گفت: لازم است کاخ مروارید از سوی دولت در اختیار شهرداری قرار گیرد.

عباس زارع اظهار داشت: تلاش سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کاملاً مشهود است در حوزه گردشگری اقدامات خوبی انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه توسعه فضای سبز حرکتی زیبا به سمت شهری توسعه‌یافته و دوستدار فضای سبز است که امید داریم این اقدام ادامه‌دار باشد، افزود: شورای پنجم شورایی لیستی با آراء بی‌نظیر و کم‌نظیر شهروندان کرجی بود که گاها به‌عنوان شورای سیاسی میان مردم مطرح می‌شد اما حالا از شهروندان می‌خواهیم قضاوت کنند که آیا شورای پنجم در عملکرد نیز سیاسی بوده است یا خیر.

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه در هیچ‌یک از مناصب شهرداری خط کش سیاسی به دست گرفته نشد و هیچ سیاسی‌کاری‌ای نداشته‌ایم، گفت: شورای شهر چند شعار اساسی ازجمله بهبود محیط شهری، محیط‌زیست، خدمات شهر، ایجاد زیرساخت‌های شهر و غیره داشت که سعی در عملیاتی کردن آن‌ها داشت.

زارع در بخش دیگری با اشاره به اینکه مدیریت شهری کرج در راستای بهسازی فضای بیرونی کاخ مروارید اقدامات مهمی انجام داده است، گفت: امید داریم دولت کوتاه بیاید و این کاخ را به شهرداری بسپارد تا  فضای آن را جهت گردشگری بهسازی و جهت بازدید عموم شهروندان مناسب‌سازی و مرمت کنیم.

وی با اشاره به اینکه پارک ایران کوچک نیز یکی از مقاصد گردشگری شهر کرج به شمار می‌رود که مورد تأکید شورای پنجم بود، گفت: پارک محیط‌بان نیز که امروز به بهره‌برداری رسید به یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر کرج تبدیل‌شده است.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به پروژه مجموعه تفرجی تفریحی تپه مراد آب که قسمت‌های مهمی از کار آن پیش رفته است، بیان کرد: متأسفانه وزارت نیرو در این حوزه همکاری‌های لازم را نداشت اما مدیریت شهری کرج این پروژه را به‌خوبی به پیشرفت رساند.

زارع به افزایش سرانه فضای سبز اشاره و تأکید کرد: بیش از ۱۰‌ درصد از بودجه سال جاری شهرداری کرج به توسعه فضای سبز مربوط می‌شود.

وی با اشاره به اقدام مدیریت شهری کرج در راستای کاهش آلودگی هوا، عنوان کرد: استفاده از مکانیسم‌های جدید برای نصب کاتالیز برای خودروها، تقویت و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، جمع‌آوری آب‌های سطحی و غیره ازجمله این اقدامات بود همه این اقدامات علی‌رغم مشکلات و معضلات اقتصادی کشور رخ‌داده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار