سارقان چاق و لاغر گرفتار پلیس شدند
کد خبر: 1046189
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OA1
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۳
دو سارق چاق و لاغر که تحت تعقیب مأموران پلیس تهران بودند در آخرین سرقت به دام افتادند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: اسفند‌سال قبل بود که دختر جوانی سراسیمه به اداره پلیس تهران رفت و از دو سارق موتورسوار به اتهام سرقت تلفن همراهش شکایت کرد. شاکی گفت: دقایقی قبل از محل کارم که در یکی از خیابان‌های مرکزی است بیرون آمدم که به خانه‌ام بروم. وقتی گوشی تلفن همراهم را از کیفم بیرون آوردم تا اسنپ بگیرم ناگهان دو موتورسوار در چشم به هم زدنی گوشی مرا سرقت کرده و از محل فرار کردند.
پلاک موتورسیکلت آن‌ها ناخوانا بود و من فقط توانستم مشخصات ظاهری آن‌ها را به خاطر بسپارم که یکی از آن‌ها پسر سفید‌رو و چاق و قد کوتاه بود و دیگری پسری سیاه چرده و لاغر اندام و قد بلند بود.

شکایت‌های مشابه

پس از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت برای شناسایی سارقان در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی قرار گرفت. همزمان با ادامه تحقیقات چند سرقت مشابه به پلیس گزارش شد که همگی حکایت از آن داشت دو سارق چاق و لاغر به این شیوه در حال سرقت هستند. بدین ترتیب مشخصات ظاهری دو سارق در اختیار مأموران گشت پلیس تهران قرار گرفت. در حالی که هر روز به تعداد شاکیان سارقان چاق و لاغر اضافه می‌شد، چند روز قبل مأموران گشت پلیس در یکی از خیابان‌های مرکزی تهران متوجه شدند دو سارق موتور سوار تلفن همراه زن جوانی را سرقت کرده‌اند. سپس مأموران پلیس با طرح مهار به تعقیب دو سارق پرداختند و خیلی سریع در یک تعقیب و گریز کوتاه متهمان را که همان سارقان چاق و لاغر بودند به دام انداختند. متهمان پس از انتقال به اداره پلیس به سرقت‌های سریالی اعتراف کردند.

سرقت برای خرید گل

یکی از سارقان که پسر ۲۴‌ساله به نام ستار است، گفت: من و دوستم بچه یک محل هستیم. ما تا الان پای‌مان به کلانتری باز نشده بود و زندگی سالمی داشتیم تا اینکه مدتی قبل هر دوی ما به مواد مخدر گل معتاد شدیم. دوستان ناباب زندگی ما را تیره و تار کردند و باعث شدند تا وارده جرگه خلافکاران شویم. اواخر سال قبل بود که برای تهیه مواد‌مخدر با مشکل مالی روبه‌رو شدیم و از طرفی هم هر روز موادمخدر گرانتر می‌شد تا اینکه یک روز در قهوه خانه نشسته بودیم که یکی از همان دوستان خلاف کارمان گفت مردی را می‌شناسد که گوشی تلفن همراه بدون فاکتور و جعبه می‌خرد. پس از این بود که همراه دوستم تصمیم گرفتیم برای تأمین پول مواد مخدر تلفن همراه سرقت کنیم. به همین خاطر ابتدا موتورسیکلتی خریدیم و پس از آن دونفری وقتی هوا تاریک می‌شد به داخل خیابان می‌رفتیم و طعمه‌های‌مان را که بیشتر آن‌ها زنان و دختران جوان بودند تحت نظر می‌گرفتیم و در فرصت مناسب تلفن همراه آن‌ها را می‌قاپیدیم. تلفن‌های سرقتی را از ۱۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان به مالخر می‌فروختیم و با پول آن موادمخدر می‌خریدیم و مصرف می‌کردیم.
همدست سارق نیز در بازجویی‌ها اظهارات دوستش را تأیید کرد.

دو متهم در ادامه برای تحقیقات بیشتر و شناسایی مالباختگان احتمالی با دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت در اختیار مأموران پلیس قرار گرفتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار