دلالان جوجه فاکتور نمی‌دهند
کد خبر: 1046179
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O9r
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۳
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: تمامی حساب‌های سامانه بازارگاه در بانک کشاورزی است. با وزارت جهاد کشاورزی مکاتباتی انجام دادیم که سرمایه در گردش مرغداران در این بانک به گونه‌ای تعریف شود که به واحد‌های مرغداری تسهیلاتی اعطا شود تا این واحد‌ها بتوانند بدون هیچ مشکلی و به طور مستقیم جوجه و نهاده‌های مورد نیازشان را تأمین کنند، اما بعد از گذشت چهار ماه هنوز هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: حبیب اسدالله‌نژاد در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه سیاستگذاری تولید مرغ در اردیبهشت ماه حدود ۱۲۰‌میلیون قطعه است در حالی که پیش‌بینی می‌شود کل تولیدات در اردیبهشت ماه به عددی حدود ۱۱۰‌میلیون قطعه برسد، اظهار کرد: در حقیقت شش ماه پیش که مسئولان متوجه شدند ممکن است در سال ۱۴۰۰ با کمبود تولید مواجه شویم، باید تدابیری برای آن اتخاذ می‌کردند تا از آن طرف واحد‌های مرغ مادر نیز مجبور نشوند تا ۷۶ هفتگی جوجه‌هایی را وارد بازار کنند که توجیه اقتصادی و بازدهی مطلوب نداشته باشد.

وی به وضعیت خرید و فروش جوجه یک‌روزه اشاره کرد و گفت: واحد‌های مرغ مادر بیشتر تمایل دارند با واسطه‌ها و دلالان کار کنند. از طرفی دلالان به خریداران جوجه فاکتور نمی‌دهند یا اگر فاکتور بدهند عدد دیگری در آن درج می‌کنند که اعتباری ندارد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در تأیید صحبت‌های برخی از فعالان صنعت طیور که گفته بودند مرغداران نقدینگی ندارند و همین امر آن‌ها را به سمت دلالان سوق می‌دهد، گفت: جوجه، نهاده و سایر اقلام مورد نیاز برای پرورش مرغ باید به صورت نقدی خریداری شود. از طرفی هزینه‌های تولید هم چندین برابر شده است و شرایط تولید در چندین سال اخیر به گونه‌ای نبوده است که مرغداران بتوانند سرمایه‌ای جمع کنند. بانک‌ها هم در ارائه تسهیلات سختگیری‌های خاص خودشان را دارند. وی تصریح کرد: تمامی حساب‌های سامانه بازارگاه در بانک کشاورزی است. با وزارت جهاد کشاورزی مکاتباتی انجام دادیم که سرمایه در گردش مرغداران در این بانک به گونه‌ای تعریف شود که به واحد‌های مرغداری تسهیلاتی اعطا شود تا این واحد‌ها بتوانند بدون هیچ مشکلی و به طور مستقیم جوجه و نهاده‌های مورد نیازشان را تأمین کنند.

اسدالله‌نژاد در پایان گفت: حدود چهار ماه است درخواست خود را در این خصوص به وزارت جهاد کشاورزی فرستاده‌ایم و با وجود اینکه قول پیگیری به ما داده‌اند، اما هنوز هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار