کاهش ۱۳‌هزار واحدی بورس
کد خبر: 1046178
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O9q
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۰
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز گذشته با کاهش ۱۳‌هزار و ۵۴۷ واحد روبه‌رو شد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش فارس، بورس اوراق بهادار تهران گرچه در هفته گذشته دو روز سبز به خود دید، اما روز شنبه از آغاز معاملات شروع به ریزش کرد، به گونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات با کاهش ۱۳‌هزارو ۵۴۷ واحد به رقم یک‌میلیون و ۱۹۴‌هزار و ۳۰۳ واحد رسید.

معامله‌گران در بورس اوراق بهادار بیش از ۹/ ۴ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۰۵‌هزار نوبت معامله و به ارزش ۳ هزارو ۷۵۸‌میلیارد تومان داد و ستد کردند. همه شاخص‌های بورس قرمز بودند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی- ارزشی ۱/۱ درصد کاهش یافتند. همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم وزن ۳۸/ ۰‌درصد، کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۸۳/ ۰ درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس ۱ /۱‌درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس هم ۰۵/ ۱‌درصد کاهش یافت. دیروز نماد بانک پاسارگاد یک تنه بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشت و برعکس نماد‌های فولاد مبارکه، ملی مس، پتروشیمی خلیج فارس، شستا، چادرملو و هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را داشتند.

نماد‌های پرتراکنش در بورس شامل گروه بهمن، سایپا، ایران خودرو، بانک ملت، صنایع ملی مس، شستا و پالایش نفت اصفهان بودند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل دیروز ۸۷ واحد کاهش یافت و به رقم ۱۷‌هزار و ۵۷۲ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک‌میلیون و ۱۹۰‌هزار‌میلیارد تومان شد. معامله‌گران بیش از ۵/ ۱‌میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۱۴‌هزار فقره معامله و به ارزش ۴ هزارو ۴۳۴‌میلیارد تومان داد و ستد کردند که با این حساب در دو بازار دیروز بیش از ۸ هزارو ۱۰۰‌میلیارد تومان داد و ستد شده است. نماد‌هایی که قبلاً شاخص‌ساز بودند در کاهش شاخص فرابورس اثرگذار بوده و بیشترین اثر کاهشی را نماد‌های سرمایه‌گذاری سپهر، پتروشیمی مارون، آریا ساسول، فولاد هرمزگان، پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن و پتروشیمی زاگرس بر عهده داشتند.

نماد‌های سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، توسعه عمران استان کرمان، آریا ساسول، برق پیوند گستر پارس، توسعه مسیر برق گیلان، ذوب‌آهن اصفهان و ماشین‌های اداری ایران بیشترین تراکنش‌ها را داشتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار