پروژه‌های عمرانی نیمه ‌تمام استان اردبیل با شتاب تکمیل می‌شود
کد خبر: 1046119
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O8t
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل:
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: دولت تکمیل پروژه های عمرانی و زیر بنایی نیمه تمام را با هدف شتاب بخشی به روند اجرایی کارها در اولویت کاری خود قرار داده است براین اساس تکمیل این پروژه‌ها در استان با سرعت بیشتری دنبال می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، محبوب حیدری درنشست با مهندسان مشاور فعال در توسعه پروژه‌های راه استان اردبیل اظهار کرد: با شروع فصل کاری اجرای پروژه‌های عمرانی و زیربنایی در این استان قوت بیشتری گرفته و از مهندسان، مشاوران، پیمانکاران، طراحان و ناظران  انتظار داریم در اجرای کیفی پروژه‌ها دقت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه طراحی پروژه تنها وصل کردن ابتدا و انتهای یک راه و مسیر مواصلاتی نیست، بیان کرد: باید در کنار طراحی ،  نظارت بر اجرای کیفی پروژه‌ها هم مورد توجه قرار گیرد و ناظران با دقت و حساسیت پروژه را مورد بازدید و بررسی فنی و کارشناسی قرار دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: طراحان در فرآیند اجرا باید به صورت مکرر بازدیدها را از روند احداث پروژه داشته باشند و با بهره‌گیری از مشاوران کاربلد، باتجربه و تخصصی به ارتقای کیفی پروژه کمک کنند تا در کوتاهترین زمان ممکن شاهد تخریب و یا از بین رفتن پروژه نباشیم .

حیدری گفت: در کنار نظارت، موضوع آموزش به ویژه برای مهندسان جوان هم مورد توجه قرار گیرد و عوامل و پرسنل حاضر در یک پروژه و فرآیند اجرای آنها به صورت مستمر از آموزش‌های به روز استفاده کنند.

وی ضرورت پرداخت حق و حقوق واقعی نیروهای کارگری و کارمندی را در یک کارگاه پیمانکاری یادآور شد و افزود: با توجه به اینکه هزینه ساخت هر کیلومتر راه اصلی ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است، بهتر است هزینه‌های در نظر گرفته شده برای نیروهای مهندسی، ناظران و مجموعه‌های کارگری بدون تاخیر و تعلل پرداخت شده تا کیفیت در اجرای پروژه فدای برخی مسایل دیگر نشود.

حیدری رسیدگی به موقع به صورت وضعیت‌ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: سعی می‌شود رسیدگی به صورت وضعیت  به موقع انجام شود و بهتر است پیمانکاران نیز نواقص کار را در ارائه به موقع صورت وضعیت برطرف کنند تا تاخیری در پرداخت‌ها اتفاق نیفتد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار