اشتغال ۴۵۰ نفری در استان مرکزی با حمایت بنیاد برکت از یک واحد تولید روی
کد خبر: 1045936
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O5w
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱
با مساعدت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و با آغاز به‌کار مجدد یک واحد تولید شمش روی، برای ۴۵۰ نفر اشتغال‌آفرینی شده است.
سجاد مرسلی

سرویس ایران جوان آنلاین: معاون تأمین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت با بیان اینکه مشارکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در یک کارخانه تولید شمش روی در شهرستان آشتیان استان مرکزی، علاوه بر صادرات ۲ میلیون دلاری محصولات، باعث ایجاد اشتغال برای ۴۵۰ نفر شده است، گفت: حجم کل سرمایه‌گذاری برای احیا و آغاز به فعالیت مجدد کارخانه ذوب روی ایجرود در شهر صنعتی آشتیان بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال است. هادی جوهری ادامه داد: این کارخانه تولید شمش روی حدود یک دهه به علت مشکلات مالی و کمبود نقدینگی تعطیل بود، اما با سرمایه‌گذاری بنیاد برکت و بازگشت به چرخه تولید، اشتغالزایی ۴۵۰ نفری و ارزآوری ۲ میلیون دلاری را به دنبال داشته است.


این مسئول با اشاره به قدمت ۳۰ ساله این واحد صنعتی گفت: با ورود بنیاد برکت به این کارخانه ورشکسته ساختمان‌ها، دستگاه‌ها و تجهیزات قدیمی بازسازی و نوسازی شدند و تولید از سر گرفته شد. هم اکنون این کارخانه با ظرفیت ۸۰ درصدی و تولید روزانه ۴ تن شمش روی در حال فعالیت است که پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، میزان تولید به ۶ تن در روز برسد.


به گفته معاون تأمین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت، کارخانه مشارکتی این بنیاد تاکنون ۲ میلیون دلار شمش روی به کشور‌های ترکیه، افغانستان و عراق صادر کرده است.


وی تصریح کرد: بنیاد برکت از سال ۹۵ اقدام به ورود و مشارکت با کارخانه ذوب روی ایجرود کرده و در حال حاضر، تولیدات و محصولات این کارخانه، چرخ ۴۰۰ صنعت وابسته را هم می‌چرخاند.


جوهری درباره کارکرد‌های محصولات واحد صنعتی مشارکتی بنیاد برکت نیز توضیح داد: محصولات این کارخانه در وزارتخانه‌های نیرو و نفت و در صنایعی مانند دفاعی، داروسازی و رنگ‌سازی کاربرد دارد.


معاون تأمین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: شرکت مشارکتی بنیاد یکی از ۱۰۰ کارخانه تولید محصول ارزشمند شمش روی در ایران به‌شمار می‌رود که بعد از تعطیلی ۱۰ ساله دوباره به چرخه تولید بازگشته است.


وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در چهار مدل تسهیلات‌محور، مشارکت‌محور، کارگاهی و پشتیبانی کسب و کار اقدام به توانمندسازی، احیا و افزایش تولید بنگاه‌های متوسط صنعتی می‌کند.


جوهری تأکید کرد: بنیاد برکت در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از ۷۴۲ بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای ۲۱۱ هزار متقاضی اشتغال شده است. ۶۶ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال برای توانمندسازی این ۷۴۲ بنگاه سرمایه‌گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از ۲۸۲ بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است. به گفته معاون تأمین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت، این بنیاد در سال ۱۴۰۰ سرمایه‌گذاری در یک‌هزار و ۲۴۰ بنگاه تولیدی در مناطق محروم کشور را در دستور کار قرار دارد که احیای واحد‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل در اولویت است. گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون ۴ هزار و ۳۳۶ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه‌ای را با حجم سرمایه‌گذاری ۳ هزار و ۴۴۴ میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان مرکزی به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار