جدیدترین آمار جهانی کرونا چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: 1045798
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O3i
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۸۴۵ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۰ هزار و ۸۲۹ نفر جان خود را از دست دادند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۴۹ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۱۰۶ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۳۸۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۲۷ میلیون و ۴۰ هزار و ۴۲۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۲ هزار و ۴۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۹۱ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۸۷ هزار و ۳۸۴ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۶۲ هزار و ۹۰۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۷ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۲۶۷ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۲۰۱ هزار و ۱۸۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۷۶ هزار و ۸۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۴ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۵۴۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۳۹۵ هزار و ۳۲۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور‌های فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس و ایتالیا نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۱۳، ۴ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۴۲۵، ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۵۸۲، ۴ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۶۳۱ و ۳ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۵۱۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های اسپانیا با ۳ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۱۳۴ مبتلا و آلمان نیز با ۳ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۷۷۸ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۲۵ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۹۱۳، ۱۴ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۳۷۱ و ۱۲ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۴۴۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
 
جدیدترین آمار جهانی کرونا چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار