کلاهبرداری به بهانه فروش فالوور
کد خبر: 1045702
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O2A
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۵
فردی که با راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرام به بهانه فروش فالوور و تبلیغات اینستاگرامی از شهروندان تهرانی کلاهبرداری می‌کرد دستگیر شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: چندی قبل شخصی با مراجعه به اداره پلیس فتا از فرد ناشناسی به اتهام کلاهبرداری در صفحه اینستاگرام شکایت کرد و گفت: «با تبلیغات گسترده در فضای مجازی قصد داشتم به کسب و کارم رونق بیشتری بدهم به همین خاطر در شبکه اجتماعی اینستاگرام یک صفحه به نام مغازه‌ام ایجاد کردم. مدتی بعد در حالی که می‌خواستم فالوورهایم بیشتر شوند و تبلیغات بیشتری کنم با فردی آشنا شدم که مدعی بود می‌تواند فالوور‌های مرا زیاد کند و ازاین طریق خیلی زود مرا به هدفم برساند. او از من خواست مبلغ ۱۵‌میلیون تومان به کارتش واریز کنم و من هم بدون تحقیق و در حالی که هیچ اطلاعی از هویت این فرد نداشتم این مبلغ را واریز کردم و، اما بعد از واریز وجه دیگر او ارتباطش را با من قطع کرد.»

با طرح این شکایت تحقیقات از سوی مأموران پلیس فتا آغاز شد تا اینکه مأموران دریافتند فرد ناشناس در شبکه‌های اجتماعی با ترفند افزایش فالوور و تبلیغات گسترده در صفحات اینستاگرامی مشغول فعالیت مجرمانه و کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی است. با مشخص شدن هویت ادمین صفحه، مأموران پلیس متهم را در یکی از مناطق جنوبی تهران شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ درباره این خبر گفت: متهم در پلیس فتا تحت بازجویی قرار گرفت و با اقرار به جرمش به کلاهبرداری بیش از سه‌نفر از شهروندان به ارزش ۵۰‌میلیون تومان اعتراف کرد. متهم گفت: «در فضای مجازی با راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی به بهانه فروش فالوور و تبلیغات اینستاگرامی، سوژه‌ها را جذب و بعد از واریز وجه ارتباطم را با آن‌ها قطع می‌کردم. فکر می‌کردم شاکیان، چون اطلاعات و مشخصاتی از من ندارد شناسایی نمی‌شوم تا اینکه مأموران پلیس سراغم آمدند و مرا دستگیر کردند.»

سرهنگ گودرزی در آخر گفت: «شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق‌۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www. cyberpolice. ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار